İngiliz (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İngiliz
انگلیز
İngilizler
انگلیزلر
Genitief İngilizin
انگلیزڭ
İngilizlerin
انگلیزلرڭ
Datief İngilize
انگلیزه
İngilizlere
انگلیزلره
Akkusatief İngilizi
انگلیزی
İngilizleri
انگلیزلری
Lokatief İngilizde
انگلیزده
İngilizlerde
انگلیزلرده
Ablatief İngilizden
انگلیزدن
İngilizlerden
انگلیزلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İngilizim
انگلیزم
İngilizlerim
انگلیزلرم
Genitief İngilizimin
انگلیزمڭ
İngilizlerimin
انگلیزلریمڭ
Datief İngilizime
انگلیزمه
İngilizlerime
انگلیزلریمه
Akkusatief İngilizimi
انگلیزمی
İngilizlerimi
انگلیزلریمی
Lokatief İngilizimde
انگلیزمده
İngilizlerimde
انگلیزلرمده
Ablatief İngilizimden
انگلیزمدن
İngilizlerimden
انگلیزلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İngilizin
انگلیزڭ
İngilizlerin
انگلیزلرڭ
Genitief İngilizinin
انگلیزڭڭ
İngilizlerinin
انگلیزلرڭڭ
Datief İngilizine
انگلیزڭه
İngilizlerine
انگلیزلرڭه
Akkusatief İngilizini
انگلیزڭی
İngilizlerini
انگلیزلرڭی
Lokatief İngilizinde
انگلیزڭده
İngilizlerinde
انگلیزلرڭده
Ablatief İngilizinden
انگلیزڭدن
İngilizlerinden
انگلیزلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İngilizi
انگلیزی
İngilizleri
انگلیزلری
Genitief İngilizinin
انگلیزنڭ
İngilizlerinin
انگلیزلرینڭ
Datief İngilizine
انگلیزنه
İngilizlerine
انگلیزلرینه
Akkusatief İngilizini
انگلیزنی
İngilizlerini
انگلیزلرینی
Lokatief İngilizinde
انگلیزنده
İngilizlerinde
انگلیزلرنده
Ablatief İngilizinden
انگلیزندن
İngilizlerinden
انگلیزلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İngilizimiz
انگلیزمز
İngilizlerimiz
انگلیزلریمز
Genitief İngilizimizin
انگلیزمزڭ
İngilizlerimizin
انگلیزلریمزڭ
Datief İngilizimize
انگلیزمزه
İngilizlerimize
انگلیزلریمزه
Akkusatief İngilizimizi
انگلیزمزی
İngilizlerimizi
انگلیزلریمزی
Lokatief İngilizimizde
انگلیزمزده
İngilizlerimizde
انگلیزلریمزده
Ablatief İngilizimizden
انگلیزمزدن
İngilizlerimizden
انگلیزلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İngiliziniz
انگلیزڭز
İngilizleriniz
انگلیزلریڭز
Genitief İngilizinizin
انگلیزڭزڭ
İngilizlerinizin
انگلیزلریڭزڭ
Datief İngilizinize
انگلیزڭزه
İngilizlerinize
انگلیزلریڭزه
Akkusatief İngilizinizi
انگلیزڭزی
İngilizlerinizi
انگلیزلریڭزی
Lokatief İngilizinizde
انگلیزڭزده
İngilizlerinizde
انگلیزلریڭزده
Ablatief İngilizinizden
انگلیزڭزدن
İngilizlerinizden
انگلیزلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İngilizleri
انگلیزلری
İngilizleri
انگلیزلری
Genitief İngilizlerinin
انگلیزلرینڭ
İngilizlerinin
انگلیزلرینڭ
Datief İngilizlerine
انگلیزلرینه
İngilizlerine
انگلیزلرینه
Akkusatief İngilizlerini
انگلیزلرینی
İngilizlerini
انگلیزلرینی
Lokatief İngilizlerinde
انگلیزلرنده
İngilizlerinde
انگلیزلرنده
Ablatief İngilizlerinden
انگلیزلرندن
İngilizlerinden
انگلیزلرندن