Fransızca (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Fransızca
فرانسزجه
Genitief Fransızcanın
فرانسزجه‌نڭ
Datief Fransızcaya
فرانسزجه‌یه
Akkusatief Fransızcayı
فرانسزجه‌یی
Lokatief Fransızcada
فرانسزجه‌ده
Ablatief Fransızcadan
فرانسزجه‌دن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Fransızcam
فرانسزجه‌م
Genitief Fransızcamın
فرانسزجه‌مڭ
Datief Fransızcama
فرانسزجه‌مه
Akkusatief Fransızcamı
فرانسزجه‌می
Lokatief Fransızcamda
فرانسزجه‌مده
Ablatief Fransızcamdan
فرانسزجه‌مدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Fransızcan
فرانسزجه‌ڭ
Genitief Fransızcanın
فرانسزجه‌ڭڭ
Datief Fransızcana
فرانسزجه‌ڭه
Akkusatief Fransızcanı
فرانسزجه‌ڭی
Lokatief Fransızcanda
فرانسزجه‌ڭده
Ablatief Fransızcandan
فرانسزجه‌ڭدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Fransızcası
فرانسزجه‌سی
Genitief Fransızcasının
فرانسزجه‌سنڭ
Datief Fransızcasına
فرانسزجه‌سنه
Akkusatief Fransızcasını
فرانسزجه‌سنی
Lokatief Fransızcasında
فرانسزجه‌سنده
Ablatief Fransızcasından
فرانسزجه‌سندن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Fransızcamız
فرانسزجه‌مز
Genitief Fransızcamızın
فرانسزجه‌مزڭ
Datief Fransızcamıza
فرانسزجه‌مزه
Akkusatief Fransızcamızı
فرانسزجه‌مزی
Lokatief Fransızcamızda
فرانسزجه‌مزده
Ablatief Fransızcamızdan
فرانسزجه‌مزدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Fransızcanız
فرانسزجه‌ڭز
Genitief Fransızcanızın
فرانسزجه‌ڭزڭ
Datief Fransızcanıza
فرانسزجه‌ڭزه
Akkusatief Fransızcanızı
فرانسزجه‌ڭزی
Lokatief Fransızcanızda
فرانسزجه‌ڭزده
Ablatief Fransızcanızdan
فرانسزجه‌ڭزدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Fransızcaları
فرانسزجه‌لری
Genitief Fransızcalarının
فرانسزجه‌لرینڭ
Datief Fransızcalarına
فرانسزجه‌لرینه
Akkusatief Fransızcalarını
فرانسزجه‌لرینی
Lokatief Fransızcalarında
فرانسزجه‌لرنده
Ablatief Fransızcalarından
فرانسزجه‌لرندن