Kiril elifbası (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud
Nominatief Kiril elifbası
كيريل الفبا‌‌سی
Genitief Kiril elifbasının
كيريل الفبا‌‌سینڭ
Datief Kiril elifbasına
كيريل الفبا‌‌سنه
Akkusatief Kiril elifbasını
كيريل الفبا‌‌سنی
Lokatief Kiril elifbasında
كيريل الفبا‌‌سنده
Ablatief Kiril elifbasından
كيريل الفبا‌‌سندن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud
Nominatief Kiril elifbam
كيريل الفبا‌‌م
Genitief Kiril elifbamın
كيريل الفبا‌‌مڭ
Datief Kiril elifbama
كيريل الفبا‌‌مه
Akkusatief Kiril elifbamı
كيريل الفبا‌‌می
Lokatief Kiril elifbamda
كيريل الفبا‌‌مده
Ablatief Kiril elifbamdan
كيريل الفبا‌‌مدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud
Nominatief Kiril elifban
كيريل الفبا‌‌ڭ
Genitief Kiril elifbanın
كيريل الفبا‌‌ڭڭ
Datief Kiril elifbana
كيريل الفبا‌‌ڭه
Akkusatief Kiril elifbanı
كيريل الفبا‌‌ڭی
Lokatief Kiril elifbanda
كيريل الفبا‌‌ڭده
Ablatief Kiril elifbandan
كيريل الفبا‌‌ڭدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud
Nominatief Kiril elifbası
كيريل الفبا‌‌سی
Genitief Kiril elifbasının
كيريل الفبا‌‌سینڭ
Datief Kiril elifbasına
كيريل الفبا‌‌سنه
Akkusatief Kiril elifbasını
كيريل الفبا‌‌سنی
Lokatief Kiril elifbasında
كيريل الفبا‌‌سنده
Ablatief Kiril elifbasından
كيريل الفبا‌‌سندن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud
Nominatief Kiril elifbamız
كيريل الفبا‌‌مز
Genitief Kiril elifbamızın
كيريل الفبا‌‌مزڭ
Datief Kiril elifbamıza
كيريل الفبا‌‌مزه
Akkusatief Kiril elifbamızı
كيريل الفبا‌‌مزی
Lokatief Kiril elifbamızda
كيريل الفبا‌‌مزده
Ablatief Kiril elifbamızdan
كيريل الفبا‌‌مزدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud
Nominatief Kiril elifbanız
كيريل الفبا‌‌ڭز
Genitief Kiril elifbanızın
كيريل الفبا‌‌ڭزڭ
Datief Kiril elifbanıza
كيريل الفبا‌‌ڭزه
Akkusatief Kiril elifbanızı
كيريل الفبا‌‌ڭزی
Lokatief Kiril elifbanızda
كيريل الفبا‌‌ڭزده
Ablatief Kiril elifbanızdan
كيريل الفبا‌‌ڭزدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud
Nominatief Kiril elifbaları
كيريل الفبا‌‌لری
Genitief Kiril elifbalarının
كيريل الفبا‌‌لرینڭ
Datief Kiril elifbalarına
كيريل الفبا‌‌لرینه
Akkusatief Kiril elifbalarını
كيريل الفبا‌‌لرینی
Lokatief Kiril elifbalarında
كيريل الفبا‌‌لرنده
Ablatief Kiril elifbalarından
كيريل الفبا‌‌لرندن