Komi (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.svg Selfstandige naamwoord[wysig]


Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Komi
قومی
Komiler
قومیلر
Genitief Kominin
قومینڭ
Komilerin
قومیلرڭ
Datief Komiye
قومیﯾﻪ
Komilere
قومیلره
Akkusatief Komiyi
قومیﯾﻰ
Komileri
قومیلری
Lokatief Komide
قومیده
Komilerde
قومیلرده
Ablatief Komiden
قومیدن
Komilerden
قومیلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Komim
قومیم
Komilerim
قومیلرم
Genitief Komimin
قومیمڭ
Komilerimin
قومیلریمڭ
Datief Komime
قومیمه
Komilerime
قومیلریمه
Akkusatief Komimi
قومیمی
Komilerimi
قومیلریمی
Lokatief Komimde
قومیمده
Komilerimde
قومیلرمده
Ablatief Komimden
قومیمدن
Komimden
قومیلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Komin
قومیڭ
Komilerin
قومیلرڭ
Genitief Kominin
قومیڭڭ
Komilerinin
قومیلرڭڭ
Datief Komine
قومیڭه
Komilerine
قومیلرڭه
Akkusatief Komini
قومیڭی
Komilerini
قومیلرڭی
Lokatief Kominde
قومیڭده
Komilerinde
قومیلرڭده
Ablatief Kominden
قومیڭدن
Komilerinden
قومیلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Komisi
قومیسی
Komileri
قومیلری
Genitief Komisinin
قومیسنڭ
Komilerinin
قومیلرینڭ
Datief Komisine
قومیسنه
Komilerine
قومیلرینه
Akkusatief Komisini
قومیسنی
Komilerini
قومیلرینی
Lokatief Komisinde
قومیسنده
Komilerinde
قومیلرنده
Ablatief Komisinden
قومیسندن
Komilerinden
قومیلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Komimiz
قومیمز
Komilerimiz
قومیلریمز
Genitief Komimizin
قومیمزڭ
Komilerimizin
قومیلریمزڭ
Datief Komimize
قومیمزه
Komilerimize
قومیلریمزه
Akkusatief Komimizi
قومیمزی
Komilerimizi
قومیلریمزی
Lokatief Komimizde
قومیمزده
Komilerimizde
قومیلریمزده
Ablatief Komimizden
قومیمزدن
Komilerimizden
قومیلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Kominiz
قومیڭز
Komileriniz
قومیلریڭز
Genitief Kominizin
قومیڭزڭ
Komilerinizin
قومیلریڭزڭ
Datief Kominize
قومیڭزه
Komilerinize
قومیلریڭزه
Akkusatief Kominizi
قومیڭزی
Komilerinizi
قومیلریڭزی
Lokatief Kominizde
قومیڭزده
Komilerinizde
قومیلریڭزده
Ablatief Kominizden
قومیڭزدن
Komilerinizden
قومیلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Komileri
قومیلری
Komileri
قومیلری
Genitief Komilerinin
قومیلرینڭ
Komilerinin
قومیلرینڭ
Datief Komilerine
قومیلرینه
Komilerine
قومیلرینه
Akkusatief Komilerini
قومیلرینی
Komilerini
قومیلرینی
Lokatief Komilerinde
قومیلرنده
Komilerinde
قومیلرنده
Ablatief Komilerinden
قومیلرندن
Komilerinden
قومیلرندن