İspanyolca (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İspanyolca
اسپانیولجه
Genitief İspanyolcanın
اسپانیولجه‌نڭ
Datief İspanyolcaya
اسپانیولجه‌یه
Akkusatief İspanyolcayı
اسپانیولجه‌یی
Lokatief İspanyolcada
اسپانیولجه‌ده
Ablatief İspanyolcadan
اسپانیولجه‌دن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İspanyolcam
اسپانیولجه‌م
Genitief İspanyolcamın
اسپانیولجه‌مڭ
Datief İspanyolcama
اسپانیولجه‌مه
Akkusatief İspanyolcamı
اسپانیولجه‌می
Lokatief İspanyolcamda
اسپانیولجه‌مده
Ablatief İspanyolcamdan
اسپانیولجه‌مدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İspanyolcan
اسپانیولجه‌ڭ
Genitief İspanyolcanın
اسپانیولجه‌ڭڭ
Datief İspanyolcana
اسپانیولجه‌ڭه
Akkusatief İspanyolcanı
اسپانیولجه‌ڭی
Lokatief İspanyolcanda
اسپانیولجه‌ڭده
Ablatief İspanyolcandan
اسپانیولجه‌ڭدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İspanyolcası
اسپانیولجه‌سی
Genitief İspanyolcasının
اسپانیولجه‌سنڭ
Datief İspanyolcasına
اسپانیولجه‌سنه
Akkusatief İspanyolcasını
اسپانیولجه‌سنی
Lokatief İspanyolcasında
اسپانیولجه‌سنده
Ablatief İspanyolcasından
اسپانیولجه‌سندن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İspanyolcamız
اسپانیولجه‌مز
Genitief İspanyolcamızın
اسپانیولجه‌مزڭ
Datief İspanyolcamıza
اسپانیولجه‌مزه
Akkusatief İspanyolcamızı
اسپانیولجه‌مزی
Lokatief İspanyolcamızda
اسپانیولجه‌مزده
Ablatief İspanyolcamızdan
اسپانیولجه‌مزدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İspanyolcanız
اسپانیولجه‌ڭز
Genitief İspanyolcanızın
اسپانیولجه‌ڭزڭ
Datief İspanyolcanıza
اسپانیولجه‌ڭزه
Akkusatief İspanyolcanızı
اسپانیولجه‌ڭزی
Lokatief İspanyolcanızda
اسپانیولجه‌ڭزده
Ablatief İspanyolcanızdan
اسپانیولجه‌ڭزدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief İspanyolcaları
اسپانیولجه‌لری
Genitief İspanyolcalarının
اسپانیولجه‌لرینڭ
Datief İspanyolcalarına
اسپانیولجه‌لرینه
Akkusatief İspanyolcalarını
اسپانیولجه‌لرینی
Lokatief İspanyolcalarında
اسپانیولجه‌لرنده
Ablatief İspanyolcalarından
اسپانیولجه‌لرندن