אפריקאניש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Oos-Jiddisj (ydd)[wysig]

Open book 01.png Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַפֿריקאַניש
afrikanish
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
Genitief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
(אַפֿריקאַניש(ן
afrikanish(n)
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
Datief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
(אַפֿריקאַניש(ן
afrikanish(n)
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
Akkusatief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַפֿריקאַניש
afrikanish
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
דער
der
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
דאָס
dos
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
Genitief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
דער
der
אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
Datief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
דער
der
אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
Akkusatief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דאָס
dos
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַן ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַן
an
אַפֿריקאַניש
afrikanish
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַן
an
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
אַן
an
(אַפֿריקאַניש(ן
afrikanish(n)
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)
Datief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַן
an
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
אַן
an
(אַפֿריקאַניש(ן
afrikanish(n)
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַן
an
אַפֿריקאַניש
afrikanish
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַפֿריקאַנישעס
afrikanishes
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
Genitief אַפֿריקאַנישענס
afrikanishens
אַפֿריקאַנישערס
afrikanishers
אַפֿריקאַנישענס
afrikanishens
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
Datief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
(אַפֿריקאַניש(ן
afrikanish(n)
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
Akkusatief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַפֿריקאַנישעס
afrikanishes
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
דער
der
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
דאָס
dos
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
Genitief אַפֿריקאַנישענס
afrikanishens
דעם
dem
אַפֿריקאַנישערס
afrikanishers
דער
der
אַפֿריקאַנישענס
afrikanishens
דעם
dem
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
Datief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
דער
der
אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
Akkusatief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
דעם
dem
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
דאָס
dos
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַן ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַן
an
אַפֿריקאַנישעס
afrikanishes
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief אַפֿריקאַנישענס
afrikanishens
אַן
an
אַפֿריקאַנישערס
afrikanishers
אַן
an
אַפֿריקאַנישענס
afrikanishens
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)
Datief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַן
an
אַפֿריקאַנישער
afrikanisher
אַן
an
(אַפֿריקאַניש(ן
afrikanish(n)
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief אַפֿריקאַנישן
afrikanishn
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
אַן
an
אַפֿריקאַנישעס
afrikanishes
אַן
an
אַפֿריקאַנישע
afrikanishe
(קיינע)
(keyne)