גריכיש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Oos-Jiddisj (ydd)[wysig]

Open book 01.svg Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief גריכישער
grikhisher
גריכישע
grikhishe
גריכיש
grikhish
גריכישע
grikhishe
Genitief גריכישן
grikhishn
גריכישער
grikhisher
(גריכיש(ן
grikhish(n)
גריכישע
grikhishe
Datief גריכישן
grikhishn
גריכישער
grikhisher
(גריכיש(ן
grikhish(n)
גריכישע
grikhishe
Akkusatief גריכישן
grikhishn
גריכישע
grikhishe
גריכיש
grikhish
גריכישע
grikhishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief גריכישער
grikhisher
דער
der
גריכישע
grikhishe
די
di
גריכישע
grikhishe
דאָס
dos
גריכישע
grikhishe
די
di
Genitief גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישער
grikhisher
דער
der
גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישע
grikhishe
די
di
Datief גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישער
grikhisher
דער
der
גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישע
grikhishe
די
di
Akkusatief גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישע
grikhishe
די
di
גריכישן
grikhishn
דאָס
dos
גריכישע
grikhishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief גריכישער
grikhisher
אַ
a
גריכישע
grikhishe
אַ
a
גריכיש
grikhish
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief גריכישן
grikhishn
אַ
a
גריכישער
grikhisher
אַ
a
(גריכיש(ן
grikhish(n)
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)
Datief גריכישן
grikhishn
אַ
a
גריכישער
grikhisher
אַ
a
(גריכיש(ן
grikhish(n)
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief גריכישן
grikhishn
אַ
a
גריכישע
grikhishe
אַ
a
גריכיש
grikhish
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief גריכישער
grikhisher
גריכישע
grikhishe
גריכישס
grikhishes
גריכישע
grikhishe
Genitief גריכישענס
grikhishens
גריכישערס
grikhishers
גריכישענס
grikhishens
גריכישע
grikhishe
Datief גריכישן
grikhishn
גריכישער
grikhisher
(גריכיש(ן
grikhish(n)
גריכישע
grikhishe
Akkusatief גריכישן
grikhishn
גריכישע
grikhishe
גריכישס
grikhishes
גריכישע
grikhishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief גריכישער
grikhisher
דער
der
גריכישע
grikhishe
די
di
גריכישע
grikhishe
דאָס
dos
גריכישע
grikhishe
די
di
Genitief גריכישענס
grikhishens
דעם
dem
גריכישערס
grikhishers
דער
der
גריכישענס
grikhishens
דעם
dem
גריכישע
grikhishe
די
di
Datief גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישער
grikhisher
דער
der
גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישע
grikhishe
די
di
Akkusatief גריכישן
grikhishn
דעם
dem
גריכישע
grikhishe
די
di
גריכישע
grikhishe
דאָס
dos
גריכישע
grikhishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief גריכישער
grikhisher
אַ
a
גריכישע
grikhishe
אַ
a
גריכישס
grikhishes
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief גריכישענס
grikhishens
אַ
a
גריכישערס
grikhishers
אַ
a
גריכישענס
grikhishens
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)
Datief גריכישן
grikhishn
אַ
a
גריכישער
grikhisher
אַ
a
(גריכיש(ן
grikhish(n)
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief גריכישן
grikhishn
אַ
a
גריכישע
grikhishe
אַ
a
גריכישס
grikhishes
אַ
a
גריכישע
grikhishe
(קיינע)
(keyne)