טערקיש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Oos-Jiddisj (ydd)[wysig]

Open book 01.svg Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief טערקישער
terkisher
טערקישע
terkishe
טערקיש
terkish
טערקישע
terkishe
Genitief טערקישן
terkishn
טערקישער
terkisher
(טערקיש(ן
terkish(n)
טערקישע
terkishe
Datief טערקישן
terkishn
טערקישער
terkisher
(טערקיש(ן
terkish(n)
טערקישע
terkishe
Akkusatief טערקישן
terkishn
טערקישע
terkishe
טערקיש
terkish
טערקישע
terkishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief טערקישער
terkisher
דער
der
טערקישע
terkishe
די
di
טערקישע
terkishe
דאָס
dos
טערקישע
terkishe
די
di
Genitief טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישער
terkisher
דער
der
טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישע
terkishe
די
di
Datief טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישער
terkisher
דער
der
טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישע
terkishe
די
di
Akkusatief טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישע
terkishe
די
di
טערקישן
terkishn
דאָס
dos
טערקישע
terkishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief טערקישער
terkisher
אַ
a
טערקישע
terkishe
אַ
a
טערקיש
terkish
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief טערקישן
terkishn
אַ
a
טערקישער
terkisher
אַ
a
(טערקיש(ן
terkish(n)
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)
Datief טערקישן
terkishn
אַ
a
טערקישער
terkisher
אַ
a
(טערקיש(ן
terkish(n)
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief טערקישן
terkishn
אַ
a
טערקישע
terkishe
אַ
a
טערקיש
terkish
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief טערקישער
terkisher
טערקישע
terkishe
טערקישעס
terkishes
טערקישע
terkishe
Genitief טערקישענס
terkishens
טערקישערס
terkishers
טערקישענס
terkishens
טערקישע
terkishe
Datief טערקישן
terkishn
טערקישער
terkisher
(טערקיש(ן
terkish(n)
טערקישע
terkishe
Akkusatief טערקישן
terkishn
טערקישע
terkishe
טערקישעס
terkishes
טערקישע
terkishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief טערקישער
terkisher
דער
der
טערקישע
terkishe
די
di
טערקישע
terkishe
דאָס
dos
טערקישע
terkishe
די
di
Genitief טערקישענס
terkishens
דעם
dem
טערקישערס
terkishers
דער
der
טערקישענס
terkishens
דעם
dem
טערקישע
terkishe
די
di
Datief טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישער
terkisher
דער
der
טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישע
terkishe
די
di
Akkusatief טערקישן
terkishn
דעם
dem
טערקישע
terkishe
די
di
טערקישע
terkishe
דאָס
dos
טערקישע
terkishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief טערקישער
terkisher
אַ
a
טערקישע
terkishe
אַ
a
טערקישעס
terkishes
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief טערקישענס
terkishens
אַ
a
טערקישערס
terkishers
אַ
a
טערקישענס
terkishens
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)
Datief טערקישן
terkishn
אַ
a
טערקישער
terkisher
אַ
a
(טערקיש(ן
terkish(n)
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief טערקישן
terkishn
אַ
a
טערקישע
terkishe
אַ
a
טערקישעס
terkishes
אַ
a
טערקישע
terkishe
(קיינע)
(keyne)