עסטערײכיש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Oos-Jiddisj (ydd)[wysig]

Open book 01.svg Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief עסטערײַכישער
esteraykhisher
עסטערײַכישע
esteraykhishe
עסטערײַכיש
esteraykhish
עסטערײַכישע
esteraykhishe
Genitief עסטערײַכישן
esteraykhishn
עסטערײַכישער
esteraykhisher
(עסטערײַכיש(ן
esteraykhish(n)
עסטערײַכישע
esteraykhishe
Datief עסטערײַכישן
esteraykhishn
עסטערײַכישער
esteraykhisher
(עסטערײַכיש(ן
esteraykhish(n)
עסטערײַכישע
esteraykhishe
Akkusatief עסטערײַכישן
esteraykhishn
עסטערײַכישע
esteraykhishe
עסטערײַכיש
esteraykhish
עסטערײַכישע
esteraykhishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief עסטערײַכישער
esteraykhisher
דער
der
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
עסטערײַכישע
esteraykhishe
דאָס
dos
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
Genitief עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישער
esteraykhisher
דער
der
עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
Datief עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישער
esteraykhisher
דער
der
עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
Akkusatief עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
עסטערײַכישן
esteraykhishn
דאָס
dos
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַן ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief עסטערײַכישער
esteraykhisher
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
אַן
an
עסטערײַכיש
esteraykhish
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief עסטערײַכישן
esteraykhishn
אַן
an
עסטערײַכישער
esteraykhisher
אַן
an
(עסטערײַכיש(ן
esteraykhish(n)
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)
Datief עסטערײַכישן
esteraykhishn
אַן
an
עסטערײַכישער
esteraykhisher
אַן
an
(עסטערײַכיש(ן
esteraykhish(n)
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief עסטערײַכישן
esteraykhishn
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
אַן
an
עסטערײַכיש
esteraykhish
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief עסטערײַכישער
esteraykhisher
עסטערײַכישע
esteraykhishe
עסטערײַכישעס
esteraykhishes
עסטערײַכישע
esteraykhishe
Genitief עסטערײַכישענס
esteraykhishens
עסטערײַכישערס
esteraykhishers
עסטערײַכישענס
esteraykhishens
עסטערײַכישע
esteraykhishe
Datief עסטערײַכישן
esteraykhishn
עסטערײַכישער
esteraykhisher
(עסטערײַכיש(ן
esteraykhish(n)
עסטערײַכישע
esteraykhishe
Akkusatief עסטערײַכישן
esteraykhishn
עסטערײַכישע
esteraykhishe
עסטערײַכישעס
esteraykhishes
עסטערײַכישע
esteraykhishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief עסטערײַכישער
esteraykhisher
דער
der
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
עסטערײַכישע
esteraykhishe
דאָס
dos
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
Genitief עסטערײַכישענס
esteraykhishens
דעם
dem
עסטערײַכישערס
esteraykhishers
דער
der
עסטערײַכישענס
esteraykhishens
דעם
dem
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
Datief עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישער
esteraykhisher
דער
der
עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
Akkusatief עסטערײַכישן
esteraykhishn
דעם
dem
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di
עסטערײַכישע
esteraykhishe
דאָס
dos
עסטערײַכישע
esteraykhishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַן ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief עסטערײַכישער
esteraykhisher
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
אַן
an
עסטערײַכישעס
esteraykhishes
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief עסטערײַכישענס
esteraykhishens
אַן
an
עסטערײַכישערס
esteraykhishers
אַן
an
עסטערײַכישענס
esteraykhishens
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)
Datief עסטערײַכישן
esteraykhishn
אַן
an
עסטערײַכישער
esteraykhisher
אַן
an
(עסטערײַכיש(ן
esteraykhish(n)
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief עסטערײַכישן
esteraykhishn
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
אַן
an
עסטערײַכישעס
esteraykhishes
אַן
an
עסטערײַכישע
esteraykhishe
(קיינע)
(keyne)