פראנצויזיש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Oos-Jiddisj (ydd)[wysig]

Open book 01.svg Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
פֿראַנצױזיש
frantsoyzish
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
Genitief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
(פֿראַנצױזיש(ן
frantsoyzish(n)
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
Datief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
(פֿראַנצױזיש(ן
frantsoyzish(n)
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
Akkusatief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
פֿראַנצױזיש
frantsoyzish
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
דער
der
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
דאָס
dos
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
Genitief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
דער
der
פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
Datief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
דער
der
פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
Akkusatief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דאָס
dos
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
אַ
a
פֿראַנצױזיש
frantsoyzish
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
אַ
a
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
אַ
a
(פֿראַנצױזיש(ן
frantsoyzish(n)
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)
Datief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
אַ
a
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
אַ
a
(פֿראַנצױזיש(ן
frantsoyzish(n)
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
אַ
a
פֿראַנצױזיש
frantsoyzish
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
פֿראַנצױזישעס
frantsoyzishes
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
Genitief פֿראַנצױזישענס
frantsoyzishens
פֿראַנצױזישערס
frantsoyzishers
פֿראַנצױזישענס
frantsoyzishens
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
Datief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
(פֿראַנצױזיש(ן
frantsoyzish(n)
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
Akkusatief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
פֿראַנצױזישעס
frantsoyzishes
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
דער
der
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
דאָס
dos
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
Genitief פֿראַנצױזישענס
frantsoyzishens
דעם
dem
פֿראַנצױזישערס
frantsoyzishers
דער
der
פֿראַנצױזישענס
frantsoyzishens
דעם
dem
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
Datief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
דער
der
פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
Akkusatief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
דעם
dem
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
דאָס
dos
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
אַ
a
פֿראַנצױזישעס
frantsoyzishes
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief פֿראַנצױזישענס
frantsoyzishens
אַ
a
פֿראַנצױזישערס
frantsoyzishers
אַ
a
פֿראַנצױזישענס
frantsoyzishens
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)
Datief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
אַ
a
פֿראַנצױזישער
frantsoyzisher
אַ
a
(פֿראַנצױזיש(ן
frantsoyzish(n)
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief פֿראַנצױזישן
frantsoyzishn
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
אַ
a
פֿראַנצױזישעס
frantsoyzishes
אַ
a
פֿראַנצױזישע
frantsoyzishe
(קיינע)
(keyne)