קאשוביש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Oos-Jiddisj (ydd)[wysig]

Open book 01.svg Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief קאַשובישער
kashubisher
קאַשובישע
kashubishe
קאַשוביש
kashubish
קאַשובישע
kashubishe
Genitief קאַשובישן
kashubishn
קאַשובישער
kashubisher
(קאַשוביש(ן
kashubish(n)
קאַשובישע
kashubishe
Datief קאַשובישן
kashubishn
קאַשובישער
kashubisher
(קאַשוביש(ן
kashubish(n)
קאַשובישע
kashubishe
Akkusatief קאַשובישן
kashubishn
קאַשובישע
kashubishe
קאַשוביש
kashubish
קאַשובישע
kashubishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief קאַשובישער
kashubisher
דער
der
קאַשובישע
kashubishe
די
di
קאַשובישע
kashubishe
דאָס
dos
קאַשובישע
kashubishe
די
di
Genitief קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישער
kashubisher
דער
der
קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישע
kashubishe
די
di
Datief קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישער
kashubisher
דער
der
קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישע
kashubishe
די
di
Akkusatief קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישע
kashubishe
די
di
קאַשובישן
kashubishn
דאָס
dos
קאַשובישע
kashubishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief קאַשובישער
kashubisher
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
אַ
a
קאַשוביש
kashubish
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief קאַשובישן
kashubishn
אַ
a
קאַשובישער
kashubisher
אַ
a
(קאַשוביש(ן
kashubish(n)
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)
Datief קאַשובישן
kashubishn
אַ
a
קאַשובישער
kashubisher
אַ
a
(קאַשוביש(ן
kashubish(n)
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief קאַשובישן
kashubishn
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
אַ
a
קאַשוביש
kashubish
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief קאַשובישער
kashubisher
קאַשובישע
kashubishe
קאַשובישעס
kashubishes
קאַשובישע
kashubishe
Genitief קאַשובישענס
kashubishens
קאַשובישערס
kashubishers
קאַשובישענס
kashubishens
קאַשובישע
kashubishe
Datief קאַשובישן
kashubishn
קאַשובישער
kashubisher
(קאַשוביש(ן
kashubish(n)
קאַשובישע
kashubishe
Akkusatief קאַשובישן
kashubishn
קאַשובישע
kashubishe
קאַשובישעס
kashubishes
קאַשובישע
kashubishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief קאַשובישער
kashubisher
דער
der
קאַשובישע
kashubishe
די
di
קאַשובישע
kashubishe
דאָס
dos
קאַשובישע
kashubishe
די
di
Genitief קאַשובישענס
kashubishens
דעם
dem
קאַשובישערס
kashubishers
דער
der
קאַשובישענס
kashubishens
דעם
dem
קאַשובישע
kashubishe
די
di
Datief קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישער
kashubisher
דער
der
קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישע
kashubishe
די
di
Akkusatief קאַשובישן
kashubishn
דעם
dem
קאַשובישע
kashubishe
די
di
קאַשובישע
kashubishe
דאָס
dos
קאַשובישע
kashubishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief קאַשובישער
kashubisher
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
אַ
a
קאַשובישעס
kashubishes
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief קאַשובישענס
kashubishens
אַ
a
קאַשובישערס
kashubishers
אַ
a
קאַשובישענס
kashubishens
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)
Datief קאַשובישן
kashubishn
אַ
a
קאַשובישער
kashubisher
אַ
a
(קאַשוביש(ן
kashubish(n)
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief קאַשובישן
kashubishn
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
אַ
a
קאַשובישעס
kashubishes
אַ
a
קאַשובישע
kashubishe
(קיינע)
(keyne)