שװײצעריש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Oos-Jiddisj (ydd)[wysig]

Open book 01.svg Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
שװײצערישע
shveytserishe
שװײצעריש
shveytserish
שװײצערישע
shveytserishe
Genitief שװײצערישן
shveytserishn
שװײצערישער
shveytserisher
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
שװײצערישע
shveytserishe
Datief שװײצערישן
shveytserishn
שװײצערישער
shveytserisher
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
שװײצערישע
shveytserishe
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
שװײצערישע
shveytserishe
שװײצעריש
shveytserish
שװײצערישע
shveytserishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישע
shveytserishe
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Genitief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Datief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישן
shveytserishn
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצעריש
shveytserish
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Datief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצעריש
shveytserish
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
שװײצערישע
shveytserishe
שװײצערישעס
shveytserishes
שװײצערישע
shveytserishe
Genitief שװײצערישענס
shveytserishens
שװײצערישערס
shveytserishers
שװײצערישענס
shveytserishens
שװײצערישע
shveytserishe
Datief שװײצערישן
shveytserishn
שװײצערישער
shveytserisher
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
שװײצערישע
shveytserishe
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
שװײצערישע
shveytserishe
שװײצערישעס
shveytserishes
שװײצערישע
shveytserishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישע
shveytserishe
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Genitief שװײצערישענס
shveytserishens
דעם
dem
שװײצערישערס
shveytserishers
דער
der
שװײצערישענס
shveytserishens
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Datief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישע
shveytserishe
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצערישעס
shveytserishes
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief שװײצערישענס
shveytserishens
אַ
a
שװײצערישערס
shveytserishers
אַ
a
שװײצערישענס
shveytserishens
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Datief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצערישעס
shveytserishes
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)