Gaan na inhoud

שװײצעריש (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.

Stellende trap

[wysig]
Sterk verbuiging (sonder lidwoord)
[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
— שװײצערישע
shveytserishe
— שװײצעריש
shveytserish
— שװײצערישע
shveytserishe
—
Genitief שװײצערישן
shveytserishn
— שװײצערישער
shveytserisher
— (שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
— שװײצערישע
shveytserishe
—
Datief שװײצערישן
shveytserishn
— שװײצערישער
shveytserisher
— (שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
— שװײצערישע
shveytserishe
—
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
— שװײצערישע
shveytserishe
— שװײצעריש
shveytserish
— שװײצערישע
shveytserishe
—


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)
[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישע
shveytserishe
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Genitief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Datief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישן
shveytserishn
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)
[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצעריש
shveytserish
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Datief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצעריש
shveytserish
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuiging

[wysig]
Sterk verbuiging (sonder lidwoord)
[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
— שװײצערישע
shveytserishe
— שװײצערישעס
shveytserishes
— שװײצערישע
shveytserishe
—
Genitief שװײצערישענס
shveytserishens
— שװײצערישערס
shveytserishers
— שװײצערישענס
shveytserishens
— שװײצערישע
shveytserishe
—
Datief שװײצערישן
shveytserishn
— שװײצערישער
shveytserisher
— (שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
— שװײצערישע
shveytserishe
—
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
— שװײצערישע
shveytserishe
— שװײצערישעס
shveytserishes
— שװײצערישע
shveytserishe
—



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)
[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישע
shveytserishe
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Genitief שװײצערישענס
shveytserishens
דעם
dem
שװײצערישערס
shveytserishers
דער
der
שװײצערישענס
shveytserishens
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Datief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישער
shveytserisher
דער
der
שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
דעם
dem
שװײצערישע
shveytserishe
די
di
שװײצערישע
shveytserishe
דאָס
dos
שװײצערישע
shveytserishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)
[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצערישעס
shveytserishes
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief שװײצערישענס
shveytserishens
אַ
a
שװײצערישערס
shveytserishers
אַ
a
שװײצערישענס
shveytserishens
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Datief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישער
shveytserisher
אַ
a
(שװײצעריש(ן
shveytserish(n)
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief שװײצערישן
shveytserishn
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
אַ
a
שװײצערישעס
shveytserishes
אַ
a
שװײצערישע
shveytserishe
(קיינע)
(keyne)