ترجۆمه (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Suid-Aserbeidjans[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ترجۆمه
tərcümə
тәрҹүмә
تراجیم , ترجۆمه‌لر
tərcümələr, təracim
тәрҹүмәләр, тәраҹим
Genitief ترجۆمه‌نین
tərcümənin
тәрҹүмәнин
تراجیمین , ترجۆمه‌لرین
tərcümələrin, təracimin
тәрҹүмәләрин, тәраҹимин
Datief ترجۆمه‌یه
tərcüməyə
тәрҹүмәјә
تراجیمه , ترجۆمه‌لرلره
tərcümələrə, təracimə
тәрҹүмәләрә, тәраҹимә
Akkusatief ترجۆمه‌نی
tərcüməni
тәрҹүмәни
تراجیمی , ترجۆمه‌لری
tərcümələri, təracimi
тәрҹүмәләри, тәраҹими
Lokatief ترجۆمه‌ده
tərcümədə
тәрҹүмәдә
تراجیمده , ترجۆمه‌لرده
tərcümələrdə, təracimdə
тәрҹүмәләрдә, тәраҹимдә
Ablatief ترجۆمه‌دن
tərcümədən
тәрҹүмәдән
تراجیمدن , ترجۆمه‌لردن
tərcümələrdən, təracimdən
тәрҹүмәләрдән, тәраҹимдән

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ترجۆمه‌م
tərcüməm
тәрҹүмәм
تراجیمیم , ترجۆمه‌لریم
tərcümələrim, təracimim
тәрҹүмәләрим, тәраҹимим
Genitief ترجۆمه‌مین
tərcüməmin
тәрҹүмәмин
تراجیمیمین , ترجۆمه‌لریمین
tərcümələrimin, təracimimin
тәрҹүмәләримин, тәраҹимимин
Datief ترجۆمه‌مه
tərcüməmə
тәрҹүмәмә
تراجیمیمه , ترجۆمه‌لریمه
tərcümələrimə, təracimimə
тәрҹүмәләримә, тәраҹимимә
Akkusatief ترجۆمه‌می
tərcüməmi
тәрҹүмәми
تراجیمیمی , ترجۆمه‌لریمی
tərcümələrimi, təracimimi
тәрҹүмәләрими, тәраҹимими
Lokatief ترجۆمه‌مده
tərcüməmdə
тәрҹүмәмдә
تراجیمیمده , ترجۆمه‌لریمده
tərcümələrimdə, təracimimdə
тәрҹүмәләримдә, тәраҹимимдә
Ablatief ترجۆمه‌مدن
tərcüməmdən
тәрҹүмәмдән
تراجیمیمدن , ترجۆمه‌لریمدن
tərcümələrimdən, təracimimdən
тәрҹүмәләримдән, тәраҹимимдән

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ترجۆمه‌ن
tərcümən
тәрҹүмән
تراجیمین , ترجۆمه‌لرین
tərcümələrin, təracimin
тәрҹүмәләрин, тәраҹимин
Genitief ترجۆمه‌نین
tərcümənin
тәрҹүмәнин
تراجیمینین , ترجۆمه‌لرینین
tərcümələrinin, təraciminin
тәрҹүмәләринин, тәраҹиминин
Datief ترجۆمه‌نه
tərcümənə
тәрҹүмәнә
تراجیمینه , ترجۆمه‌لرینه
tərcümələrinə, təraciminə
тәрҹүмәләринә, тәраҹиминә
Akkusatief ترجۆمه‌نی
tərcüməni
тәрҹүмәни
تراجیمینی , ترجۆمه‌لرینی
tərcümələrini, təracimini
тәрҹүмәләрини, тәраҹимини
Lokatief ترجۆمه‌نده
tərcüməndə
тәрҹүмәндә
تراجیمینده , ترجۆمه‌لرینده
tərcümələrində, təracimində
тәрҹүмәләриндә, тәраҹиминдә
Ablatief ترجۆمه‌ندن
tərcüməndən
тәрҹүмәндән
تراجیمیندن , ترجۆمه‌لریندن
tərcümələrindən, təracimindən
тәрҹүмәләриндән, тәраҹиминдән

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ترجۆمه‌سی
tərcüməsi
тәрҹүмәси
تراجیمی , ترجۆمه‌لری
tərcümələri, təracimi
тәрҹүмәләри, тәраҹими
Genitief ترجۆمه‌سیﻧین
tərcüməsinin
тәрҹүмәсинин
تراجمیﻧین , ترجۆمه‌لریﻧین
tərcümələrinin, təraciminin
тәрҹүмәләринин, тәраҹиминин
Datief ترجۆمه‌سینه
tərcüməsinə
тәрҹүмәсинә
تراجیمینه , ترجۆمه‌لرینه
tərcümələrinə, təraciminə
тәрҹүмәләринә, тәраҹиминә
Akkusatief ترجۆمه‌سینی
tərcüməsini
тәрҹүмәсини
تراجیمینی , ترجۆمه‌لرینی
tərcümələrini, təracimini
тәрҹүмәләрини, тәраҹимини
Lokatief ترجۆمه‌سینده
tərcüməsində
тәрҹүмәсиндә
تراجیمینده , ترجۆمه‌لرینده
tərcümələrində, təracimində
тәрҹүмәләриндә, тәраҹиминдә
Ablatief ترجۆمه‌سیندن
tərcüməsindən
тәрҹүмәсиндән
تراجیمیندن , ترجۆمه‌لریندن
tərcümələrindən, təracimindən
тәрҹүмәләриндән, тәраҹиминдән

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ترجۆمه‌میز
tərcüməmiz
тәрҹүмәмиз
تراجیمیمیز , ترجۆمه‌لریمیز
tərcümələrimiz, təracimimiz
тәрҹүмәләримиз, тәраҹимимиз
Genitief ترجۆمه‌میزین
tərcüməmizin
тәрҹүмәмизин
تراجیمیمیزین , ترجۆمه‌لریمیزین
tərcümələrimizin, təracimimizin
тәрҹүмәләримизин, тәраҹимимизин
Datief ترجۆمه‌میزه
tərcüməmizə
тәрҹүмәмизә
تراجیمیمیزه , ترجۆمه‌لریمیزه
tərcümələrimizə, təracimimizə
тәрҹүмәләримизә, тәраҹимимизә
Akkusatief ترجۆمه‌میزی
tərcüməmizi
тәрҹүмәмизи
تراجیمیمیزی , ترجۆمه‌لریمیزی
tərcümələrimizi, təracimimizi
тәрҹүмәләримизи, тәраҹимимизи
Lokatief ترجۆمه‌میزده
tərcüməmizdə
тәрҹүмәмиздә
تراجیمیمیزده , ترجۆمه‌لریمیزده
tərcümələrimizdə, təracimimizdə
тәрҹүмәләримиздә, тәраҹимимиздә
Ablatief ترجۆمه‌میزدن
tərcüməmizdən
тәрҹүмәмиздән
تراجیمیمیزدن , ترجۆمه‌لریمیزدن
tərcümələrimizdən, təracimimizdən
тәрҹүмәләримиздән, тәраҹимимиздән

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ترجۆمه‌نیز
tərcüməniz
тәрҹүмәниз
تراجیمینیز , ترجۆمه‌لرینیز
tərcümələriniz, təraciminiz
тәрҹүмәләриниз, тәраҹиминиз
Genitief ترجۆمه‌نیزین
tərcümənizin
тәрҹүмәнизин
تراجیمینیزین , ترجۆمه‌لرینیزین
tərcümələrinizin, təraciminizin
тәрҹүмәләринизин, тәраҹиминизин
Datief ترجۆمه‌نیزه
tərcümənizə
тәрҹүмәнизә
تراجیمینیزه , ترجۆمه‌لرینیزه
tərcümələrinizə, təraciminizə
тәрҹүмәләринизә, тәраҹиминизә
Akkusatief ترجۆمه‌نیزی
tərcümənizi
тәрҹүмәнизи
تراجیمینیزی , ترجۆمه‌لرینیزی
tərcümələrinizi, təraciminizi
тәрҹүмәләринизи, тәраҹиминизи
Lokatief ترجۆمه‌نیزده
tərcümənizdə
тәрҹүмәниздә
تراجیمینیزده , ترجۆمه‌لرینیزده
tərcümələrinizdə, təraciminizdə
тәрҹүмәләриниздә, тәраҹиминиздә
Ablatief ترجۆمه‌نیزدن
tərcümənizdən
тәрҹүмәниздән
تراجیمینیزدن , ترجۆمه‌لرینیزدن
tərcümələrinizdən, təraciminizdən
тәрҹүмәләриниздән, тәраҹиминиздән

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ترجۆمه‌سی
tərcüməsi
тәрҹүмәси
تراجیمی , ترجۆمه‌لری
tərcümələri, təracimi
тәрҹүмәләри, тәраҹими
Genitief ترجۆمه‌سیﻧین
tərcüməsinin
тәрҹүмәсинин
تراجمیﻧین , ترجۆمه‌لریﻧین
tərcümələrinin, təraciminin
тәрҹүмәләринин, тәраҹиминин
Datief ترجۆمه‌سینه
tərcüməsinə
тәрҹүмәсинә
تراجیمینه , ترجۆمه‌لرینه
tərcümələrinə, təraciminə
тәрҹүмәләринә, тәраҹиминә
Akkusatief ترجۆمه‌سینی
tərcüməsini
тәрҹүмәсини
تراجیمینی , ترجۆمه‌لرینی
tərcümələrini, təracimini
тәрҹүмәләрини, тәраҹимини
Lokatief ترجۆمه‌سینده
tərcüməsində
тәрҹүмәсиндә
تراجیمینده , ترجۆمه‌لرینده
tərcümələrində, təracimində
тәрҹүмәләриндә, тәраҹиминдә
Ablatief ترجۆمه‌سیندن
tərcüməsindən
тәрҹүмәсиндән
تراجیمیندن , ترجۆمه‌لریندن
tərcümələrindən, təracimindən
тәрҹүмәләриндән, тәраҹиминдән