کرگدان (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Suid-Aserbeidjans[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief کرگدان
kərgədan
кәрҝәдан
کرگدانلار
kərgədanlar
кәрҝәданлар
Genitief کرگدانین
kərgədanın
кәрҝәданын
کرگدانلارین
kərgədanların
кәрҝәданларын
Datief کرگدانا
kərgədana
кәрҝәдана
کرگدانلارا
kərgədanlara
кәрҝәданлара
Akkusatief کرگدانی
kərgədanı
кәрҝәданы
کرگدانلاری
kərgədanları
кәрҝәданлары
Lokatief کرگداندا
kərgədanda
кәрҝәданда
کرگدانلاردا
kərgədanlarda
кәрҝәданларда
Ablatief کرگداندان
kərgədandan
кәрҝәдандан
کرگدانلاردان
kərgədanlardan
кәрҝәданлардан

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief کرگدانیم
kərgədanım
кәрҝәданым
کرگدانلاریم
kərgədanlarım
кәрҝәданларым
Genitief کرگدانیمین
kərgədanımın
кәрҝәданымын
کرگدانلاریمین
kərgədanlarımın
кәрҝәданларымын
Datief کرگدانیما
kərgədanıma
кәрҝәданыма
کرگدانلاریما
kərgədanlarıma
кәрҝәданларыма
Akkusatief کرگدانیمی
kərgədanımı
кәрҝәданымы
کرگدانلاریمی
kərgədanlarımı
кәрҝәданларымы
Lokatief کرگدانیمدا
kərgədanımda
кәрҝәданымда
کرگدانلاریمدا
kərgədanlarımda
кәрҝәданларымда
Ablatief کرگدانیمدان
kərgədanımdan
кәрҝәданымдан
کرگدانلاریمدان
kərgədanlarımdan
кәрҝәданларымдан

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief کرگدانین
kərgədanın
кәрҝәданын
کرگدانلارین
kərgədanların
кәрҝәданларын
Genitief کرگدانینین
kərgədanının
кәрҝәданынын
کرگدانلارینین
kərgədanlarının
кәрҝәданларынын
Datief کرگدانینا
kərgədanına
кәрҝәданына
کرگدانلارینا
kərgədanlarına
кәрҝәданларына
Akkusatief کرگدانینی
kərgədanını
кәрҝәданыны
کرگدانلارینی
kərgədanlarını
кәрҝәданларыны
Lokatief کرگدانیندا
kərgədanında
кәрҝәданында
کرگدانلاریندا
kərgədanlarında
кәрҝәданларында
Ablatief کرگدانیندان
kərgədanından
кәрҝәданындан
کرگدانلاریندان
kərgədanlarından
кәрҝәданларындан

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief کرگدانی
kərgədanı
кәрҝәданы
کرگدانلاری
kərgədanları
кәрҝәданлары
Genitief کرگدانیﻧین
kərgədanının
кәрҝәданынын
کرگدانلاریﻧین
kərgədanlarının
кәрҝәданларынын
Datief کرگدانیﻧﺎ
kərgədanına
кәрҝәданына
کرگدانلاریﻧﺎ
kərgədanlarına
кәрҝәданларына
Akkusatief کرگدانیﻧﻰ
kərgədanını
кәрҝәданыны
کرگدانلاریﻧﻰ
kərgədanlarını
кәрҝәданларыны
Lokatief کرگدانیندا
kərgədanında
кәрҝәданында
کرگدانلاریندا
kərgədanlarında
кәрҝәданларында
Ablatief کرگدانیندان
kərgədanından
кәрҝәданындан
کرگدانلاریندان
kərgədanlarından
кәрҝәданларындан

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief کرگدانیمیز
kərgədanımız
кәрҝәданымыз
کرگدانلاریمیز
kərgədanlarımız
кәрҝәданларымыз
Genitief کرگدانیمیزین
kərgədanımızın
кәрҝәданымызын
کرگدانلاریمیزین
kərgədanlarımızın
кәрҝәданларымызын
Datief کرگدانیمیزا
kərgədanımıza
кәрҝәданымыза
کرگدانلاریمیزا
kərgədanlarımıza
кәрҝәданларымыза
Akkusatief کرگدانیمیزی
kərgədanımızı
кәрҝәданымызы
کرگدانلاریمیزی
kərgədanlarımızı
кәрҝәданларымызы
Lokatief کرگدانیمیزدا
kərgədanımızda
кәрҝәданымызда
کرگدانلاریمیزدا
kərgədanlarımızda
кәрҝәданларымызда
Ablatief کرگدانیمیزدان
kərgədanımızdan
кәрҝәданымыздан
کرگدانلاریمیزدان
kərgədanlarımızdan
кәрҝәданларымыздан

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief کرگدانینیز
kərgədanınız
кәрҝәданыныз
کرگدانلارینیز
kərgədanlarınız
кәрҝәданларыныз
Genitief کرگدانینیزین
kərgədanınızın
кәрҝәданынызын
کرگدانلارینیزین
kərgədanlarınızın
кәрҝәданларынызын
Datief کرگدانینیزا
kərgədanınıza
кәрҝәданыныза
کرگدانلارینیزا
kərgədanlarınıza
кәрҝәданларыныза
Akkusatief کرگدانینیزی
kərgədanınızı
кәрҝәданынызы
کرگدانلارینیزی
kərgədanlarınızı
кәрҝәданларынызы
Lokatief کرگدانینیزدا
kərgədanınızda
кәрҝәданынызда
کرگدانلارینیزدا
kərgədanlarınızda
кәрҝәданларынызда
Ablatief کرگدانینیزدان
kərgədanınızdan
кәрҝәданыныздан
کرگدانلارینیزدان
kərgədanlarınızdan
кәрҝәданларыныздан

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief کرگدانی
kərgədanı
кәрҝәданы
کرگدانلاری
kərgədanları
кәрҝәданлары
Genitief کرگدانیﻧین
kərgədanının
кәрҝәданынын
کرگدانلاریﻧین
kərgədanlarının
кәрҝәданларынын
Datief کرگدانیﻧﺎ
kərgədanına
кәрҝәданына
کرگدانلاریﻧﺎ
kərgədanlarına
кәрҝәданларына
Akkusatief کرگدانیﻧﻰ
kərgədanını
кәрҝәданыны
کرگدانلاریﻧﻰ
kərgədanlarını
кәрҝәданларыны
Lokatief کرگدانیندا
kərgədanında
кәрҝәданында
کرگدانلاریندا
kərgədanlarında
кәрҝәданларында
Ablatief کرگدانیندان
kərgədanından
кәрҝәданындан
کرگدانلاریندان
kərgədanlarından
кәрҝәданларындан