Gaan na inhoud

Danimarkaca (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.

Turks (tr)[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Danimarkaca
دانيمارقه‌جه
Genitief Danimarkacanın
دانيمارقه‌جه‌نڭ
Datief Danimarkacaya
دانيمارقه‌جه‌یه
Akkusatief Danimarkacayı
دانيمارقه‌جه‌یی
Lokatief Danimarkacada
دانيمارقه‌جه‌ده
Ablatief DanimarkacaDanimarka
دانيمارقه‌جه‌دن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Danimarkacam
دانيمارقه‌جه‌م
Genitief Danimarkacamın
دانيمارقه‌جه‌مڭ
Datief Danimarkacama
دانيمارقه‌جه‌مه
Akkusatief Danimarkacamı
دانيمارقه‌جه‌می
Lokatief Danimarkacamda
دانيمارقه‌جه‌مده
Ablatief DanimarkacamDanimarka
دانيمارقه‌جه‌مدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Danimarkacan
دانيمارقه‌جه‌ڭ
Genitief Danimarkacanın
دانيمارقه‌جه‌ڭڭ
Datief Danimarkacana
دانيمارقه‌جه‌ڭه
Akkusatief Danimarkacanı
دانيمارقه‌جه‌ڭی
Lokatief Danimarkacanda
دانيمارقه‌جه‌ڭده
Ablatief DanimarkacanDanimarka
دانيمارقه‌جه‌ڭدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Danimarkacası
دانيمارقه‌جه‌سی
Genitief Danimarkacasının
دانيمارقه‌جه‌سنڭ
Datief Danimarkacasına
دانيمارقه‌جه‌سنه
Akkusatief Danimarkacasını
دانيمارقه‌جه‌سنی
Lokatief Danimarkacasında
دانيمارقه‌جه‌سنده
Ablatief DanimarkacasınDanimarka
دانيمارقه‌جه‌سندن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Danimarkacamız
دانيمارقه‌جه‌مز
Genitief Danimarkacamızın
دانيمارقه‌جه‌مزڭ
Datief Danimarkacamıza
دانيمارقه‌جه‌مزه
Akkusatief Danimarkacamızı
دانيمارقه‌جه‌مزی
Lokatief Danimarkacamızda
دانيمارقه‌جه‌مزده
Ablatief DanimarkacamızDanimarka
دانيمارقه‌جه‌مزدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Danimarkacanız
دانيمارقه‌جه‌ڭز
Genitief Danimarkacanızın
دانيمارقه‌جه‌ڭزڭ
Datief Danimarkacanıza
دانيمارقه‌جه‌ڭزه
Akkusatief Danimarkacanızı
دانيمارقه‌جه‌ڭزی
Lokatief Danimarkacanızda
دانيمارقه‌جه‌ڭزده
Ablatief DanimarkacanızDanimarka
دانيمارقه‌جه‌ڭزدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Danimarkacaları
دانيمارقه‌جه‌لری
Genitief Danimarkacalarının
دانيمارقه‌جه‌لرینڭ
Datief Danimarkacalarına
دانيمارقه‌جه‌لرینه
Akkusatief Danimarkacalarını
دانيمارقه‌جه‌لرینی
Lokatief Danimarkacalarında
دانيمارقه‌جه‌لرنده
Ablatief DanimarkacalarınDanimarka
دانيمارقه‌جه‌لرندن