Endonezyaca (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Endonezyaca
اندونزیاجه
Genitief Endonezyacanın
اندونزیاجه‌نڭ
Datief Endonezyacaya
اندونزیاجه‌یه
Akkusatief Endonezyacayı
اندونزیاجه‌یی
Lokatief Endonezyacada
اندونزیاجه‌ده
Ablatief Endonezyacadan
اندونزیاجه‌دن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Endonezyacam
اندونزیاجه‌م
Genitief Endonezyacamın
اندونزیاجه‌مڭ
Datief Endonezyacama
اندونزیاجه‌مه
Akkusatief Endonezyacamı
اندونزیاجه‌می
Lokatief Endonezyacamda
اندونزیاجه‌مده
Ablatief Endonezyacamdan
اندونزیاجه‌مدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Endonezyacan
اندونزیاجه‌ڭ
Genitief Endonezyacanın
اندونزیاجه‌ڭڭ
Datief Endonezyacana
اندونزیاجه‌ڭه
Akkusatief Endonezyacanı
اندونزیاجه‌ڭی
Lokatief Endonezyacanda
اندونزیاجه‌ڭده
Ablatief Endonezyacandan
اندونزیاجه‌ڭدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Endonezyacası
اندونزیاجه‌سی
Genitief Endonezyacasının
اندونزیاجه‌سنڭ
Datief Endonezyacasına
اندونزیاجه‌سنه
Akkusatief Endonezyacasını
اندونزیاجه‌سنی
Lokatief Endonezyacasında
اندونزیاجه‌سنده
Ablatief Endonezyacasından
اندونزیاجه‌سندن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Endonezyacamız
اندونزیاجه‌مز
Genitief Endonezyacamızın
اندونزیاجه‌مزڭ
Datief Endonezyacamıza
اندونزیاجه‌مزه
Akkusatief Endonezyacamızı
اندونزیاجه‌مزی
Lokatief Endonezyacamızda
اندونزیاجه‌مزده
Ablatief Endonezyacamızdan
اندونزیاجه‌مزدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Endonezyacanız
اندونزیاجه‌ڭز
Genitief Endonezyacanızın
اندونزیاجه‌ڭزڭ
Datief Endonezyacanıza
اندونزیاجه‌ڭزه
Akkusatief Endonezyacanızı
اندونزیاجه‌ڭزی
Lokatief Endonezyacanızda
اندونزیاجه‌ڭزده
Ablatief Endonezyacanızdan
اندونزیاجه‌ڭزدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Endonezyacaları
اندونزیاجه‌لری
Genitief Endonezyacalarının
اندونزیاجه‌لرینڭ
Datief Endonezyacalarına
اندونزیاجه‌لرینه
Akkusatief Endonezyacalarını
اندونزیاجه‌لرینی
Lokatief Endonezyacalarında
اندونزیاجه‌لرنده
Ablatief Endonezyacalarından
اندونزیاجه‌لرندن