Sjabloon:la-byv-k

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Latyn[wysig]

Open book 01.png Byvoeglike naamwoord[wysig]


Stellende trap[wysig]

Enkelvoud Manlik Vroulik Onsydig
Nominatief {{{1}}} {{{2}}} {{{2}}}
Genitief {{{3}}}is {{{3}}}is {{{3}}}is
Datief {{{3}}}ī {{{3}}}ī {{{3}}}ī
Akkusatief {{{3}}}em {{{3}}}em {{{3}}}em
Vokatief {{{2}}} {{{2}}} {{{2}}}
Ablatief {{{3}}}e {{{3}}}e {{{3}}}e
Meervoud Manlik Vroulik Onsydig
Nominatief {{{3}}}ēs {{{3}}}ēs {{{3}}}a
Genitief {{{3}}}um {{{3}}}um {{{3}}}um
Datief {{{3}}}ibus {{{3}}}ibus {{{3}}}ibus
Akkusatief {{{3}}}ēs {{{3}}}ēs {{{3}}}a
Vokatief {{{3}}}ēs {{{3}}}ēs {{{3}}}a
Ablatief {{{3}}}ibus {{{3}}}ibus {{{3}}}ibus


Vergrotende trap[wysig]

Enkelvoud Manlik Vroulik Onsydig
Nominatief {{{3}}}ior {{{3}}}ior {{{3}}}ius
Genitief {{{3}}}iōris {{{3}}}iōris {{{3}}}iōris
Datief {{{3}}}iōrī {{{3}}}iōrī {{{3}}}iōrī
Akkusatief {{{3}}}iōrem {{{3}}}iōrem {{{3}}}ius
Vokatief {{{3}}}ior {{{3}}}ior {{{3}}}ius
Ablatief {{{3}}}iōre {{{3}}}iōre {{{3}}}iōre
Meervoud Manlik Vroulik Onsydig
Nominatief {{{3}}}iōrēs {{{3}}}iōrēs {{{3}}}iōra
Genitief {{{3}}}iōrum {{{3}}}iōrum {{{3}}}iōrum
Datief {{{3}}}iōribus {{{3}}}iōribus {{{3}}}iōribus
Akkusatief {{{3}}}iōrēs {{{3}}}iōrēs {{{3}}}iōra
Vokatief {{{3}}}iōrēs {{{3}}}iōrēs {{{3}}}iōra
Ablatief {{{3}}}iōribus {{{3}}}iōribus {{{3}}}iōribus


Oortreffende trap[wysig]

Enkelvoud Manlik Vroulik Onsydig
Nominatief {{{4}}}us {{{4}}}a {{{4}}}um
Genitief {{{4}}}ī {{{4}}}ae {{{4}}}ī
Datief {{{4}}}ō {{{4}}}ae {{{4}}}ō
Akkusatief {{{4}}}um {{{4}}}am {{{4}}}um
Vokatief {{{4}}}e {{{4}}}a {{{4}}}um
Ablatief {{{4}}}ō {{{4}}}ā {{{4}}}ō
Meervoud Manlik Vroulik Onsydig
Nominatief {{{4}}}ī {{{4}}}ae {{{4}}}a
Genitief {{{4}}}ōrum {{{4}}}ārum {{{4}}}ōrum
Datief {{{4}}}īs {{{4}}}īs {{{4}}}īs
Akkusatief {{{4}}}ōs {{{4}}}ās {{{4}}}a
Vokatief {{{4}}}ī {{{4}}}ae {{{4}}}a
Ablatief {{{4}}}īs {{{4}}}īs {{{4}}}īs