Gaan na inhoud

işaret zamiri (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.

Turks (tr)[wysig]

Selfstandige naamwoordgroep[wysig]


Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief işaret zamiri
اشارت ضمیری
işaret zamirleri
اشارت ضمیرلری
Genitief işaret zamirinin
اشارت ضمیرنڭ
işaret zamirlerinin
اشارت ضمیرلرینڭ
Datief işaret zamirine
اشارت ضمیرنه
işaret zamirlerine
اشارت ضمیرلرینه
Akkusatief işaret zamirini
اشارت ضمیرنی
işaret zamirlerini
اشارت ضمیرلرینی
Lokatief işaret zamirinde
اشارت ضمیرنده
işaret zamirlerinde
اشارت ضمیرلرنده
Ablatief işaret zamirinden
اشارت ضمیرندن
işaret zamirlerinden
اشارت ضمیرلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief işaret zamirim
اشارت ضمیرم
işaret zamirlerim
اشارت ضمیرلرم
Genitief işaret zamirimin
اشارت ضمیرمڭ
işaret zamirlerimin
اشارت ضمیرلریمڭ
Datief işaret zamirime
اشارت ضمیرمه
işaret zamirlerime
اشارت ضمیرلریمه
Akkusatief işaret zamirimi
اشارت ضمیرمی
işaret zamirlerimi
اشارت ضمیرلریمی
Lokatief işaret zamirimde
اشارت ضمیرمده
işaret zamirlerimde
اشارت ضمیرلرمده
Ablatief işaret zamirimden
اشارت ضمیرمدن
işaret zamirlerimden
اشارت ضمیرلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief işaret zamirin
اشارت ضمیرڭ
işaret zamirlerin
اشارت ضمیرلرڭ
Genitief işaret zamirinin
اشارت ضمیرڭڭ
işaret zamirlerinin
اشارت ضمیرلرڭڭ
Datief işaret zamirine
اشارت ضمیرڭه
işaret zamirlerine
اشارت ضمیرلرڭه
Akkusatief işaret zamirini
اشارت ضمیرڭی
işaret zamirlerini
اشارت ضمیرلرڭی
Lokatief işaret zamirinde
اشارت ضمیرڭده
işaret zamirlerinde
اشارت ضمیرلرڭده
Ablatief işaret zamirinden
اشارت ضمیرڭدن
işaret zamirlerinden
اشارت ضمیرلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief işaret zamiri
اشارت ضمیری
işaret zamirleri
اشارت ضمیرلری
Genitief işaret zamirinin
اشارت ضمیرنڭ
işaret zamirlerinin
اشارت ضمیرلرینڭ
Datief işaret zamirine
اشارت ضمیرنه
işaret zamirlerine
اشارت ضمیرلرینه
Akkusatief işaret zamirini
اشارت ضمیرنی
işaret zamirlerini
اشارت ضمیرلرینی
Lokatief işaret zamirinde
اشارت ضمیرنده
işaret zamirlerinde
اشارت ضمیرلرنده
Ablatief işaret zamirinden
اشارت ضمیرندن
işaret zamirlerinden
اشارت ضمیرلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief işaret zamirimiz
اشارت ضمیرمز
işaret zamirlerimiz
اشارت ضمیرلریمز
Genitief işaret zamirimizin
اشارت ضمیرمزڭ
işaret zamirlerimizin
اشارت ضمیرلریمزڭ
Datief işaret zamirimize
اشارت ضمیرمزه
işaret zamirlerimize
اشارت ضمیرلریمزه
Akkusatief işaret zamirimizi
اشارت ضمیرمزی
işaret zamirlerimizi
اشارت ضمیرلریمزی
Lokatief işaret zamirimizde
اشارت ضمیرمزده
işaret zamirlerimizde
اشارت ضمیرلریمزده
Ablatief işaret zamirimizden
اشارت ضمیرمزدن
işaret zamirlerimizden
اشارت ضمیرلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief işaret zamiriniz
اشارت ضمیرڭز
işaret zamirleriniz
اشارت ضمیرلریڭز
Genitief işaret zamirinizin
اشارت ضمیرڭزڭ
işaret zamirlerinizin
اشارت ضمیرلریڭزڭ
Datief işaret zamirinize
اشارت ضمیرڭزه
işaret zamirlerinize
اشارت ضمیرلریڭزه
Akkusatief işaret zamirinizi
اشارت ضمیرڭزی
işaret zamirlerinizi
اشارت ضمیرلریڭزی
Lokatief işaret zamirinizde
اشارت ضمیرڭزده
işaret zamirlerinizde
اشارت ضمیرلریڭزده
Ablatief işaret zamirinizden
اشارت ضمیرڭزدن
işaret zamirlerinizden
اشارت ضمیرلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief işaret zamirleri
اشارت ضمیرلری
işaret zamirleri
اشارت ضمیرلری
Genitief işaret zamirlerinin
اشارت ضمیرلرینڭ
işaret zamirlerinin
اشارت ضمیرلرینڭ
Datief işaret zamirlerine
اشارت ضمیرلرینه
işaret zamirlerine
اشارت ضمیرلرینه
Akkusatief işaret zamirlerini
اشارت ضمیرلرینی
işaret zamirlerini
اشارت ضمیرلرینی
Lokatief işaret zamirlerinde
اشارت ضمیرلرنده
işaret zamirlerinde
اشارت ضمیرلرنده
Ablatief işaret zamirlerinden
اشارت ضمیرلرندن
işaret zamirlerinden
اشارت ضمیرلرندن