islännesch (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Luxemburgs (lb)[wysig]

Open book 01.png Byvoeglike naamwoord[wysig]

Stellende trap[wysig]

Sonder lidwoord[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Nominatief   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
islännesch islännescht islännesch
Datief   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
islännescher   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
  (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
Akkusatief   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
islännesch islännescht islännesch



Met bepaalde lidwoord[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm
Nominatief deen   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
déi islännesch dat islännescht déi islännesch
Datief deem   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
där islännescher deem   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
deenen   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
Akkusatief deen   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  islänneschen
  (origens:)
  islännesche  
déi islännesch dat islännescht déi islännesch



Gesubstantiveerde verbuiging[wysig]

Sonder lidwoord[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Nominatief   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
  (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
Islännescht   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
Datief (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
  (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
  (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
  (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
Akkusatief   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
  (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
Islännescht   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  



Met bepaalde lidwoord[wysig]
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm
Nominatief den   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
d'   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
d' Islännescht d'   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
Datief dem (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
der   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
dem   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
den   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
Akkusatief den   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
d'   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche  
d' Islännescht d'   (voor spreekpouse,
klinkers, "d", "h",
"n", "t" of "z":
)
  Islänneschen
  (origens:)
  Islännesche