tərcümə (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Noord-Aserbeidjans[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief tərcümə
тәрҹүмә
ترجۆمه
tərcümələr; təracim
тәрҹүмәләр; тәраҹим
تراجیم ; ترجۆمه‌لر
Genitief tərcümənin
тәрҹүмәнин
ترجۆمه‌نین
tərcümələrin; təracimin
тәрҹүмәләрин; тәраҹимин
تراجیمین ; ترجۆمه‌لرین
Datief tərcüməyə
тәрҹүмәјә
ترجۆمه‌یه
tərcümələrə; təracimə
тәрҹүмәләрә; тәраҹимә
تراجیمه ; ترجۆمه‌لرلره
Akkusatief tərcüməni
тәрҹүмәни
ترجۆمه‌نی
tərcümələri; təracimi
тәрҹүмәләри; тәраҹими
تراجیمی ; ترجۆمه‌لری
Lokatief tərcümədə
тәрҹүмәдә
ترجۆمه‌ده
tərcümələrdə; təracimdə
тәрҹүмәләрдә; тәраҹимдә
تراجیمده ; ترجۆمه‌لرده
Ablatief tərcümədən
тәрҹүмәдән
ترجۆمه‌دن
tərcümələrdən; təracimdən
тәрҹүмәләрдән; тәраҹимдән
تراجیمدن ; ترجۆمه‌لردن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief tərcüməm
тәрҹүмәм
ترجۆمه‌م
tərcümələrim; təracimim
тәрҹүмәләрим; тәраҹимим
تراجیمیم ; ترجۆمه‌لریم
Genitief tərcüməmin
тәрҹүмәмин
ترجۆمه‌مین
tərcümələrimin; təracimimin
тәрҹүмәләримин; тәраҹимимин
تراجیمیمین ; ترجۆمه‌لریمین
Datief tərcüməmə
тәрҹүмәмә
ترجۆمه‌مه
tərcümələrimə; təracimimə
тәрҹүмәләримә; тәраҹимимә
تراجیمیمه ; ترجۆمه‌لریمه
Akkusatief tərcüməmi
тәрҹүмәми
ترجۆمه‌می
tərcümələrimi; təracimimi
тәрҹүмәләрими; тәраҹимими
تراجیمیمی ; ترجۆمه‌لریمی
Lokatief tərcüməmdə
тәрҹүмәмдә
ترجۆمه‌مده
tərcümələrimdə; təracimimdə
тәрҹүмәләримдә; тәраҹимимдә
تراجیمیمده ; ترجۆمه‌لریمده
Ablatief tərcüməmdən
тәрҹүмәмдән
ترجۆمه‌مدن
tərcümələrimdən; təracimimdən
тәрҹүмәләримдән; тәраҹимимдән
تراجیمیمدن ; ترجۆمه‌لریمدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief tərcümən
тәрҹүмән
ترجۆمه‌ن
tərcümələrin; təracimin
тәрҹүмәләрин; тәраҹимин
تراجیمین ; ترجۆمه‌لرین
Genitief tərcümənin
тәрҹүмәнин
ترجۆمه‌نین
tərcümələrinin; təraciminin
тәрҹүмәләринин; тәраҹиминин
تراجیمینین ; ترجۆمه‌لرینین
Datief tərcümənə
тәрҹүмәнә
ترجۆمه‌نه
tərcümələrinə; təraciminə
тәрҹүмәләринә; тәраҹиминә
تراجیمینه ; ترجۆمه‌لرینه
Akkusatief tərcüməni
тәрҹүмәни
ترجۆمه‌نی
tərcümələrini; təracimini
тәрҹүмәләрини; тәраҹимини
تراجیمینی ; ترجۆمه‌لرینی
Lokatief tərcüməndə
тәрҹүмәндә
ترجۆمه‌نده
tərcümələrində; təracimində
тәрҹүмәләриндә; тәраҹиминдә
تراجیمینده ; ترجۆمه‌لرینده
Ablatief tərcüməndən
тәрҹүмәндән
ترجۆمه‌ندن
tərcümələrindən; təracimindən
тәрҹүмәләриндән; тәраҹиминдән
تراجیمیندن ; ترجۆمه‌لریندن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief tərcüməsi
тәрҹүмәси
ترجۆمه‌سی
tərcümələri; təracimi
тәрҹүмәләри; тәраҹими
تراجیمی ; ترجۆمه‌لری
Genitief tərcüməsinin
тәрҹүмәсинин
ترجۆمه‌سیﻧین
tərcümələrinin; təraciminin
тәрҹүмәләринин; тәраҹиминин
تراجمیﻧین ; ترجۆمه‌لریﻧین
Datief tərcüməsinə
тәрҹүмәсинә
ترجۆمه‌سینه
tərcümələrinə; təraciminə
тәрҹүмәләринә; тәраҹиминә
تراجیمینه ; ترجۆمه‌لرینه
Akkusatief tərcüməsini
тәрҹүмәсини
ترجۆمه‌سینی
tərcümələrini; təracimini
тәрҹүмәләрини; тәраҹимини
تراجیمینی ; ترجۆمه‌لرینی
Lokatief tərcüməsində
тәрҹүмәсиндә
ترجۆمه‌سینده
tərcümələrində; təracimində
тәрҹүмәләриндә; тәраҹиминдә
تراجیمینده ; ترجۆمه‌لرینده
Ablatief tərcüməsindən
тәрҹүмәсиндән
ترجۆمه‌سیندن
tərcümələrindən; təracimindən
тәрҹүмәләриндән; тәраҹиминдән
تراجیمیندن ; ترجۆمه‌لریندن

Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief tərcüməmiz
тәрҹүмәмиз
ترجۆمه‌میز
tərcümələrimiz; təracimimiz
тәрҹүмәләримиз; тәраҹимимиз
تراجیمیمیز ; ترجۆمه‌لریمیز
Genitief tərcüməmizin
тәрҹүмәмизин
ترجۆمه‌میزین
tərcümələrimizin; təracimimizin
тәрҹүмәләримизин; тәраҹимимизин
تراجیمیمیزین ; ترجۆمه‌لریمیزین
Datief tərcüməmizə
тәрҹүмәмизә
ترجۆمه‌میزه
tərcümələrimizə; təracimimizə
тәрҹүмәләримизә; тәраҹимимизә
تراجیمیمیزه ; ترجۆمه‌لریمیزه
Akkusatief tərcüməmizi
тәрҹүмәмизи
ترجۆمه‌میزی
tərcümələrimizi; təracimimizi
тәрҹүмәләримизи; тәраҹимимизи
تراجیمیمیزی ; ترجۆمه‌لریمیزی
Lokatief tərcüməmizdə
тәрҹүмәмиздә
ترجۆمه‌میزده
tərcümələrimizdə; təracimimizdə
тәрҹүмәләримиздә; тәраҹимимиздә
تراجیمیمیزده ; ترجۆمه‌لریمیزده
Ablatief tərcüməmizdən
тәрҹүмәмиздән
ترجۆمه‌میزدن
tərcümələrimizdən; təracimimizdən
тәрҹүмәләримиздән: тәраҹимимиздән
تراجیمیمیزدن ; ترجۆمه‌لریمیزدن

Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief tərcüməniz
тәрҹүмәниз
ترجۆمه‌نیز
tərcümələriniz; təraciminiz
тәрҹүмәләриниз; тәраҹиминиз
تراجیمینیز ; ترجۆمه‌لرینیز
Genitief tərcümənizin
тәрҹүмәнизин
ترجۆمه‌نیزین
tərcümələrinizin; təraciminizin
тәрҹүмәләринизин; тәраҹиминизин
تراجیمینیزین ; ترجۆمه‌لرینیزین
Datief tərcümənizə
тәрҹүмәнизә
ترجۆمه‌نیزه
tərcümələrinizə; təraciminizə
тәрҹүмәләринизә; тәраҹиминизә
تراجیمینیزه ; ترجۆمه‌لرینیزه
Akkusatief tərcümənizi
тәрҹүмәнизи
ترجۆمه‌نیزی
tərcümələrinizi; təraciminizi
тәрҹүмәләринизи; тәраҹиминизи
تراجیمینیزی ; ترجۆمه‌لرینیزی
Lokatief tərcümənizdə
тәрҹүмәниздә
ترجۆمه‌نیزده
tərcümələrinizdə; təraciminizdə
тәрҹүмәләриниздә; тәраҹиминиздә
تراجیمینیزده ; ترجۆمه‌لرینیزده
Ablatief tərcümənizdən
тәрҹүмәниздән
ترجۆمه‌نیزدن
tərcümələrinizdən; təraciminizdən
тәрҹүмәләриниздән; тәраҹиминиздән
تراجیمینیزدن ; ترجۆمه‌لرینیزدن

Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief tərcüməsi
тәрҹүмәси
ترجۆمه‌سی
tərcümələri; təracimi
тәрҹүмәләри; тәраҹими
تراجیمی ; ترجۆمه‌لری
Genitief tərcüməsinin
тәрҹүмәсинин
ترجۆمه‌سیﻧین
tərcümələrinin; təraciminin
тәрҹүмәләринин; тәраҹиминин
تراجمیﻧین ; ترجۆمه‌لریﻧین
Datief tərcüməsinə
тәрҹүмәсинә
ترجۆمه‌سینه
tərcümələrinə; təraciminə
тәрҹүмәләринә; тәраҹиминә
تراجیمینه ; ترجۆمه‌لرینه
Akkusatief tərcüməsini
тәрҹүмәсини
ترجۆمه‌سینی
tərcümələrini; təracimini
тәрҹүмәләрини; тәраҹимини
تراجیمینی ; ترجۆمه‌لرینی
Lokatief tərcüməsində
тәрҹүмәсиндә
ترجۆمه‌سینده
tərcümələrində; təracimində
тәрҹүмәләриндә; тәраҹиминдә
تراجیمینده ; ترجۆمه‌لرینده
Ablatief tərcüməsindən
тәрҹүмәсиндән
ترجۆمه‌سیندن
tərcümələrindən; təracimindən
тәрҹүмәләриндән; тәраҹиминдән
تراجیمیندن ; ترجۆمه‌لریندن