Felemenkli (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]


Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Felemenkli
فلمنكلی
Felemenkliler
فلمنكلیلر
Genitief Felemenklinin
فلمنكلینڭ
Felemenklilerin
فلمنكلیلرڭ
Datief Felemenkliye
فلمنكلیﯾﻪ
Felemenklilere
فلمنكلیلره
Akkusatief Felemenkliyi
فلمنكلیﯾﻰ
Felemenklileri
فلمنكلیلری
Lokatief Felemenklide
فلمنكلیده
Felemenklilerde
فلمنكلیلرده
Ablatief Felemenkliden
فلمنكلیدن
Felemenklilerden
فلمنكلیلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Felemenklim
فلمنكلیم
Felemenklilerim
فلمنكلیلرم
Genitief Felemenklimin
فلمنكلیمڭ
Felemenklilerimin
فلمنكلیلریمڭ
Datief Felemenklime
فلمنكلیمه
Felemenklilerime
فلمنكلیلریمه
Akkusatief Felemenklimi
فلمنكلیمی
Felemenklilerimi
فلمنكلیلریمی
Lokatief Felemenklimde
فلمنكلیمده
Felemenklilerimde
فلمنكلیلرمده
Ablatief Felemenklimden
فلمنكلیمدن
Felemenklimden
فلمنكلیلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Felemenklin
فلمنكلیڭ
Felemenklilerin
فلمنكلیلرڭ
Genitief Felemenklinin
فلمنكلیڭڭ
Felemenklilerinin
فلمنكلیلرڭڭ
Datief Felemenkline
فلمنكلیڭه
Felemenklilerine
فلمنكلیلرڭه
Akkusatief Felemenklini
فلمنكلیڭی
Felemenklilerini
فلمنكلیلرڭی
Lokatief Felemenklinde
فلمنكلیڭده
Felemenklilerinde
فلمنكلیلرڭده
Ablatief Felemenklinden
فلمنكلیڭدن
Felemenklilerinden
فلمنكلیلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Felemenklisi
فلمنكلیسی
Felemenklileri
فلمنكلیلری
Genitief Felemenklisinin
فلمنكلیسنڭ
Felemenklilerinin
فلمنكلیلرینڭ
Datief Felemenklisine
فلمنكلیسنه
Felemenklilerine
فلمنكلیلرینه
Akkusatief Felemenklisini
فلمنكلیسنی
Felemenklilerini
فلمنكلیلرینی
Lokatief Felemenklisinde
فلمنكلیسنده
Felemenklilerinde
فلمنكلیلرنده
Ablatief Felemenklisinden
فلمنكلیسندن
Felemenklilerinden
فلمنكلیلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Felemenklimiz
فلمنكلیمز
Felemenklilerimiz
فلمنكلیلریمز
Genitief Felemenklimizin
فلمنكلیمزڭ
Felemenklilerimizin
فلمنكلیلریمزڭ
Datief Felemenklimize
فلمنكلیمزه
Felemenklilerimize
فلمنكلیلریمزه
Akkusatief Felemenklimizi
فلمنكلیمزی
Felemenklilerimizi
فلمنكلیلریمزی
Lokatief Felemenklimizde
فلمنكلیمزده
Felemenklilerimizde
فلمنكلیلریمزده
Ablatief Felemenklimizden
فلمنكلیمزدن
Felemenklilerimizden
فلمنكلیلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Felemenkliniz
فلمنكلیڭز
Felemenklileriniz
فلمنكلیلریڭز
Genitief Felemenklinizin
فلمنكلیڭزڭ
Felemenklilerinizin
فلمنكلیلریڭزڭ
Datief Felemenklinize
فلمنكلیڭزه
Felemenklilerinize
فلمنكلیلریڭزه
Akkusatief Felemenklinizi
فلمنكلیڭزی
Felemenklilerinizi
فلمنكلیلریڭزی
Lokatief Felemenklinizde
فلمنكلیڭزده
Felemenklilerinizde
فلمنكلیلریڭزده
Ablatief Felemenklinizden
فلمنكلیڭزدن
Felemenklilerinizden
فلمنكلیلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief Felemenklileri
فلمنكلیلری
Felemenklileri
فلمنكلیلری
Genitief Felemenklilerinin
فلمنكلیلرینڭ
Felemenklilerinin
فلمنكلیلرینڭ
Datief Felemenklilerine
فلمنكلیلرینه
Felemenklilerine
فلمنكلیلرینه
Akkusatief Felemenklilerini
فلمنكلیلرینی
Felemenklilerini
فلمنكلیلرینی
Lokatief Felemenklilerinde
فلمنكلیلرنده
Felemenklilerinde
فلمنكلیلرنده
Ablatief Felemenklilerinden
فلمنكلیلرندن
Felemenklilerinden
فلمنكلیلرندن