arı (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief arı
آری
arılar
آریلر
Genitief arının
آرینڭ
arıların
آریلرڭ
Datief arıya
آریﯾﻪ
arılara
آریلره
Akkusatief arıyı
آریﯾﻰ
arıları
آریلری
Lokatief arıda
آریده
arılarda
آریلرده
Ablatief arıdan
آریدن
arılardan
آریلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief arım
آریم
arılarım
آریلرم
Genitief arımın
آریمڭ
arılarımın
آریلریمڭ
Datief arıma
آریمه
arılarıma
آریلریمه
Akkusatief arımı
آریمی
arılarımı
آریلریمی
Lokatief arımda
آریمده
arılarımda
آریلرمده
Ablatief arımdan
آریمدن
arılarımdan
آریلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief arın
آریڭ
arıların
آریلرڭ
Genitief arının
آریڭڭ
arılarının
آریلرڭڭ
Datief arına
آریڭه
arılarına
آریلرڭه
Akkusatief arını
آریڭی
arılarını
آریلرڭی
Lokatief arında
آریڭده
arılarında
آریلرڭده
Ablatief arından
آریڭدن
arılarından
آریلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief arısı
آریسی
arıları
آریلری
Genitief arısının
آریسنڭ
arılarının
آریلرینڭ
Datief arısına
آریسنه
arılarına
آریلرینه
Akkusatief arısını
آریسنی
arılarını
آریلرینی
Lokatief arısında
آریسنده
arılarında
آریلرنده
Ablatief arısından
آریسندن
arılarından
آریلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief arımız
آریمز
arılarımız
آریلریمز
Genitief arımızın
آریمزڭ
arılarımızın
آریلریمزڭ
Datief arımıza
آریمزه
arılarımıza
آریلریمزه
Akkusatief arımızı
آریمزی
arılarımızı
آریلریمزی
Lokatief arımızda
آریمزده
arılarımızda
آریلریمزده
Ablatief arımızda
آریمزدن
arılarımızdan
آریلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief arınız
آریڭز
arılarınız
آریلریڭز
Genitief arınızın
آریڭزڭ
arılarınızın
آریلریڭزڭ
Datief arınıza
آریڭزه
arılarınıza
آریلریڭزه
Akkusatief arınızı
آریڭزی
arılarınızı
آریلریڭزی
Lokatief arınızda
آریڭزده
arılarınızda
آریلریڭزده
Ablatief arınızdan
آریڭزدن
arılarınızdan
آریلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief arıları
آریلری
arıları
آریلری
Genitief arılarının
آریلرینڭ
arılarının
آریلرینڭ
Datief arılarına
آریلرینه
arılarına
آریلرینه
Akkusatief arılarını
آریلرینی
arılarını
آریلرینی
Lokatief arılarında
آریلرنده
arılarında
آریلرنده
Ablatief arılarından
آریلرندن
arılarından
آریلرندن