aslan (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.svg Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aslan
آرسلان
aslanlar
آرسلانلر
Genitief aslanın
آرسلانڭ
aslanların
آرسلانلرڭ
Datief aslana
آرسلانه
aslanlara
آرسلانلره
Akkusatief aslanı
آرسلانی
aslanları
آرسلانلری
Lokatief aslanda
آرسلانده
aslanlarda
آرسلانلرده
Ablatief aslandan
آرسلاندن
aslanlardan
آرسلانلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aslanım
آرسلانم
aslanlarım
آرسلانلرم
Genitief aslanımın
آرسلانمڭ
aslanlarımın
آرسلانلریمڭ
Datief aslanıma
آرسلانمه
aslanlarıma
آرسلانلریمه
Akkusatief aslanımı
آرسلانمی
aslanlarımı
آرسلانلریمی
Lokatief aslanımda
آرسلانمده
aslanlarımda
آرسلانلرمده
Ablatief aslanımdan
آرسلانمدن
aslanlarımdan
آرسلانلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aslanın
آرسلانڭ
aslanların
آرسلانلرڭ
Genitief aslanının
آرسلانڭڭ
aslanlarının
آرسلانلرڭڭ
Datief aslanına
آرسلانڭه
aslanlarına
آرسلانلرڭه
Akkusatief aslanını
آرسلانڭی
aslanlarını
آرسلانلرڭی
Lokatief aslanında
آرسلانڭده
aslanlarında
آرسلانلرڭده
Ablatief aslanından
آرسلانڭدن
aslanlarından
آرسلانلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aslanı
آرسلانی
aslanları
آرسلانلری
Genitief aslanının
آرسلاننڭ
aslanlarının
آرسلانلرینڭ
Datief aslanına
آرسلاننه
aslanlarına
آرسلانلرینه
Akkusatief aslanını
آرسلاننی
aslanlarını
آرسلانلرینی
Lokatief aslanında
آرسلاننده
aslanlarında
آرسلانلرنده
Ablatief aslanından
آرسلانندن
aslanlarından
آرسلانلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aslanımız
آرسلانمز
aslanlarımız
آرسلانلریمز
Genitief aslanımızın
آرسلانمزڭ
aslanlarımızın
آرسلانلریمزڭ
Datief aslanımıza
آرسلانمزه
aslanlarımıza
آرسلانلریمزه
Akkusatief aslanımızı
آرسلانمزی
aslanlarımızı
آرسلانلریمزی
Lokatief aslanımızda
آرسلانمزده
aslanlarımızda
آرسلانلریمزده
Ablatief aslanımızdan
آرسلانمزدن
aslanlarımızdan
آرسلانلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aslanınız
آرسلانڭز
aslanlarınız
آرسلانلریڭز
Genitief aslanınızın
آرسلانڭزڭ
aslanlarınızın
آرسلانلریڭزڭ
Datief aslanınıza
آرسلانڭزه
aslanlarınıza
آرسلانلریڭزه
Akkusatief aslanınızı
آرسلانڭزی
aslanlarınızı
آرسلانلریڭزی
Lokatief aslanınızda
آرسلانڭزده
aslanlarınızda
آرسلانلریڭزده
Ablatief aslanınızdan
آرسلانڭزدن
aslanlarınızdan
آرسلانلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aslanları
آرسلانلری
aslanları
آرسلانلری
Genitief aslanlarının
آرسلانلرینڭ
aslanlarının
آرسلانلرینڭ
Datief aslanlarına
آرسلانلرینه
aslanlarına
آرسلانلرینه
Akkusatief aslanlarını
آرسلانلرینی
aslanlarını
آرسلانلرینی
Lokatief aslanlarında
آرسلانلرنده
aslanlarında
آرسلانلرنده
Ablatief aslanlarından
آرسلانلرندن
aslanlarından
آرسلانلرندن