aygır (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.svg Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aygır
آيغير
aygırlar
آيغيرلر
Genitief aygırın
آيغيرڭ
aygırların
آيغيرلرڭ
Datief aygıra
آيغيره
aygırlara
آيغيرلره
Akkusatief aygırı
آيغيری
aygırları
آيغيرلری
Lokatief aygırda
آيغيرده
aygırlarda
آيغيرلرده
Ablatief aygırdan
آيغيردن
aygırlardan
آيغيرلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aygırım
آيغيرم
aygırlarım
آيغيرلرم
Genitief aygırımın
آيغيرمڭ
aygırlarımın
آيغيرلریمڭ
Datief aygırıma
آيغيرمه
aygırlarıma
آيغيرلریمه
Akkusatief aygırımı
آيغيرمی
aygırlarımı
آيغيرلریمی
Lokatief aygırımda
آيغيرمده
aygırlarımda
آيغيرلرمده
Ablatief aygırımdan
آيغيرمدن
aygırlarımdan
آيغيرلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aygırın
آيغيرڭ
aygırların
آيغيرلرڭ
Genitief aygırının
آيغيرڭڭ
aygırlarının
آيغيرلرڭڭ
Datief aygırına
آيغيرڭه
aygırlarına
آيغيرلرڭه
Akkusatief aygırını
آيغيرڭی
aygırlarını
آيغيرلرڭی
Lokatief aygırında
آيغيرڭده
aygırlarında
آيغيرلرڭده
Ablatief aygırından
آيغيرڭدن
aygırlarından
آيغيرلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aygırı
آيغيری
aygırları
آيغيرلری
Genitief aygırının
آيغيرنڭ
aygırlarının
آيغيرلرینڭ
Datief aygırına
آيغيرنه
aygırlarına
آيغيرلرینه
Akkusatief aygırını
آيغيرنی
aygırlarını
آيغيرلرینی
Lokatief aygırında
آيغيرنده
aygırlarında
آيغيرلرنده
Ablatief aygırından
آيغيرندن
aygırlarından
آيغيرلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aygırımız
آيغيرمز
aygırlarımız
آيغيرلریمز
Genitief aygırımızın
آيغيرمزڭ
aygırlarımızın
آيغيرلریمزڭ
Datief aygırımıza
آيغيرمزه
aygırlarımıza
آيغيرلریمزه
Akkusatief aygırımızı
آيغيرمزی
aygırlarımızı
آيغيرلریمزی
Lokatief aygırımızda
آيغيرمزده
aygırlarımızda
آيغيرلریمزده
Ablatief aygırımızdan
آيغيرمزدن
aygırlarımızdan
آيغيرلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aygırınız
آيغيرڭز
aygırlarınız
آيغيرلریڭز
Genitief aygırınızın
آيغيرڭزڭ
aygırlarınızın
آيغيرلریڭزڭ
Datief aygırınıza
آيغيرڭزه
aygırlarınıza
آيغيرلریڭزه
Akkusatief aygırınızı
آيغيرڭزی
aygırlarınızı
آيغيرلریڭزی
Lokatief aygırınızda
آيغيرڭزده
aygırlarınızda
آيغيرلریڭزده
Ablatief aygırınızdan
آيغيرڭزدن
aygırlarınızdan
آيغيرلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief aygırları
آيغيرلری
aygırları
آيغيرلری
Genitief aygırlarının
آيغيرلرینڭ
aygırlarının
آيغيرلرینڭ
Datief aygırlarına
آيغيرلرینه
aygırlarına
آيغيرلرینه
Akkusatief aygırlarını
آيغيرلرینی
aygırlarını
آيغيرلرینی
Lokatief aygırlarında
آيغيرلرنده
aygırlarında
آيغيرلرنده
Ablatief aygırlarından
آيغيرلرندن
aygırlarından
آيغيرلرندن