bayan (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Gaan na navigasie Gaan na soektog

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.svg Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief bayan
بایان
bayanlar
بایانلر
Genitief bayanın
بایانڭ
bayanların
بایانلرڭ
Datief bayana
بایانه
bayanlara
بایانلره
Akkusatief bayanı
بایانی
bayanları
بایانلری
Lokatief bayanda
بایانده
bayanlarda
بایانلرده
Ablatief bayandan
بایاندن
bayanlardan
بایانلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief bayanım
بایانم
bayanlarım
بایانلرم
Genitief bayanımın
بایانمڭ
bayanlarımın
بایانلریمڭ
Datief bayanıma
بایانمه
bayanlarıma
بایانلریمه
Akkusatief bayanımı
بایانمی
bayanlarımı
بایانلریمی
Lokatief bayanımda
بایانمده
bayanlarımda
بایانلرمده
Ablatief bayanımdan
بایانمدن
bayanlarımdan
بایانلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief bayanın
بایانڭ
bayanların
بایانلرڭ
Genitief bayanının
بایانڭڭ
bayanlarının
بایانلرڭڭ
Datief bayanına
بایانڭه
bayanlarına
بایانلرڭه
Akkusatief bayanını
بایانڭی
bayanlarını
بایانلرڭی
Lokatief bayanında
بایانڭده
bayanlarında
بایانلرڭده
Ablatief bayanından
بایانڭدن
bayanlarından
بایانلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief bayanı
بایانی
bayanları
بایانلری
Genitief bayanının
بایاننڭ
bayanlarının
بایانلرینڭ
Datief bayanına
بایاننه
bayanlarına
بایانلرینه
Akkusatief bayanını
بایاننی
bayanlarını
بایانلرینی
Lokatief bayanında
بایاننده
bayanlarında
بایانلرنده
Ablatief bayanından
بایانندن
bayanlarından
بایانلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief bayanımız
بایانمز
bayanlarımız
بایانلریمز
Genitief bayanımızın
بایانمزڭ
bayanlarımızın
بایانلریمزڭ
Datief bayanımıza
بایانمزه
bayanlarımıza
بایانلریمزه
Akkusatief bayanımızı
بایانمزی
bayanlarımızı
بایانلریمزی
Lokatief bayanımızda
بایانمزده
bayanlarımızda
بایانلریمزده
Ablatief bayanımızdan
بایانمزدن
bayanlarımızdan
بایانلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief bayanınız
بایانڭز
bayanlarınız
بایانلریڭز
Genitief bayanınızın
بایانڭزڭ
bayanlarınızın
بایانلریڭزڭ
Datief bayanınıza
بایانڭزه
bayanlarınıza
بایانلریڭزه
Akkusatief bayanınızı
بایانڭزی
bayanlarınızı
بایانلریڭزی
Lokatief bayanınızda
بایانڭزده
bayanlarınızda
بایانلریڭزده
Ablatief bayanınızdan
بایانڭزدن
bayanlarınızdan
بایانلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief bayanları
بایانلری
bayanları
بایانلری
Genitief bayanlarının
بایانلرینڭ
bayanlarının
بایانلرینڭ
Datief bayanlarına
بایانلرینه
bayanlarına
بایانلرینه
Akkusatief bayanlarını
بایانلرینی
bayanlarını
بایانلرینی
Lokatief bayanlarında
بایانلرنده
bayanlarında
بایانلرنده
Ablatief bayanlarından
بایانلرندن
bayanlarından
بایانلرندن