ekim (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ekim
اكیم
ekimler
اكیملر
Genitief ekimin
اكیمڭ
ekimlerin
اكیملرڭ
Datief ekime
اكیمه
ekimlere
اكیملره
Akkusatief ekimi
اكیمی
ekimleri
اكیملری
Lokatief ekimde
اكیمده
ekimlerde
اكیملرده
Ablatief ekimden
اكیمدن
ekimlerden
اكیملردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ekimim
اكیمم
ekimlerim
اكیملرم
Genitief ekimimin
اكیممڭ
ekimlerimin
اكیملریمڭ
Datief ekimime
اكیممه
ekimlerime
اكیملریمه
Akkusatief ekimimi
اكیممی
ekimlerimi
اكیملریمی
Lokatief ekimimde
اكیممده
ekimlerimde
اكیملرمده
Ablatief ekimimden
اكیممدن
ekimlerimden
اكیملرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ekimin
اكیمڭ
ekimlerin
اكیملرڭ
Genitief ekiminin
اكیمڭڭ
ekimlerinin
اكیملرڭڭ
Datief ekimine
اكیمڭه
ekimlerine
اكیملرڭه
Akkusatief ekimini
اكیمڭی
ekimlerini
اكیملرڭی
Lokatief ekiminde
اكیمڭده
ekimlerinde
اكیملرڭده
Ablatief ekiminden
اكیمڭدن
ekimlerinden
اكیملرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ekimi
اكیمی
ekimleri
اكیملری
Genitief ekiminin
اكیمنڭ
ekimlerinin
اكیملرینڭ
Datief ekimine
اكیمنه
ekimlerine
اكیملرینه
Akkusatief ekimini
اكیمنی
ekimlerini
اكیملرینی
Lokatief ekiminde
اكیمنده
ekimlerinde
اكیملرنده
Ablatief ekiminden
اكیمندن
ekimlerinden
اكیملرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ekimimiz
اكیممز
ekimlerimiz
اكیملریمز
Genitief ekimimizin
اكیممزڭ
ekimlerimizin
اكیملریمزڭ
Datief ekimimize
اكیممزه
ekimlerimize
اكیملریمزه
Akkusatief ekimimizi
اكیممزی
ekimlerimizi
اكیملریمزی
Lokatief ekimimizde
اكیممزده
ekimlerimizde
اكیملریمزده
Ablatief ekimimizden
اكیممزدن
ekimlerimizden
اكیملریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ekiminiz
اكیمڭز
ekimleriniz
اكیملریڭز
Genitief ekiminizin
اكیمڭزڭ
ekimlerinizin
اكیملریڭزڭ
Datief ekiminize
اكیمڭزه
ekimlerinize
اكیملریڭزه
Akkusatief ekiminizi
اكیمڭزی
ekimlerinizi
اكیملریڭزی
Lokatief ekiminizde
اكیمڭزده
ekimlerinizde
اكیملریڭزده
Ablatief ekiminizden
اكیمڭزدن
ekimlerinizden
اكیملریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief ekimleri
اكیملری
ekimleri
اكیملری
Genitief ekimlerinin
اكیملرینڭ
ekimlerinin
اكیملرینڭ
Datief ekimlerine
اكیملرینه
ekimlerine
اكیملرینه
Akkusatief ekimlerini
اكیملرینی
ekimlerini
اكیملرینی
Lokatief ekimlerinde
اكیملرنده
ekimlerinde
اكیملرنده
Ablatief ekimlerinden
اكیملرندن
ekimlerinden
اكیملرندن