elifbe (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]


Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifbe
الفبه
elifbeler
الفبه‌لر
Genitief elifbenin
الفبه‌نڭ
elifbelerin
الفبه‌لرڭ
Datief elifbeye
الفبه‌یه
elifbelere
الفبه‌لره
Akkusatief elifbeyi
الفبه‌یی
elifbeleri
الفبه‌لری
Lokatief elifbede
الفبه‌ده
elifbelerde
الفبه‌لرده
Ablatief elifbeden
الفبه‌دن
elifbelerden
الفبه‌لردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifbem
الفبه‌م
elifbelerim
الفبه‌لرم
Genitief elifbemin
الفبه‌مڭ
elifbelerimin
الفبه‌لریمڭ
Datief elifbeme
الفبه‌مه
elifbelerime
الفبه‌لریمه
Akkusatief elifbemi
الفبه‌می
elifbelerimi
الفبه‌لریمی
Lokatief elifbemde
الفبه‌مده
elifbelerimde
الفبه‌لرمده
Ablatief elifbemden
الفبه‌مدن
elifbelerimden
الفبه‌لرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifben
الفبه‌ڭ
elifbelerin
الفبه‌لرڭ
Genitief elifbenin
الفبه‌ڭڭ
elifbelerinin
الفبه‌لرڭڭ
Datief elifbene
الفبه‌ڭه
elifbelerine
الفبه‌لرڭه
Akkusatief elifbeni
الفبه‌ڭی
elifbelerini
الفبه‌لرڭی
Lokatief elifbende
الفبه‌ڭده
elifbelerinde
الفبه‌لرڭده
Ablatief elifbenden
الفبه‌ڭدن
elifbelerinden
الفبه‌لرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifbesi
الفبه‌سی
elifbeleri
الفبه‌لری
Genitief elifbesinin
الفبه‌سنڭ
elifbelerinin
الفبه‌لرینڭ
Datief elifbesine
الفبه‌سنه
elifbelerine
الفبه‌لرینه
Akkusatief elifbesini
الفبه‌سنی
elifbelerini
الفبه‌لرینی
Lokatief elifbesinde
الفبه‌سنده
elifbelerinde
الفبه‌لرنده
Ablatief elifbesinden
الفبه‌سندن
elifbelerinden
الفبه‌لرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifbemiz
الفبه‌مز
elifbelerimiz
الفبه‌لریمز
Genitief elifbemizin
الفبه‌مزڭ
elifbelerimizin
الفبه‌لریمزڭ
Datief elifbemize
الفبه‌مزه
elifbelerimize
الفبه‌لریمزه
Akkusatief elifbemizi
الفبه‌مزی
elifbelerimizi
الفبه‌لریمزی
Lokatief elifbemizde
الفبه‌مزده
elifbelerimizde
الفبه‌لریمزده
Ablatief elifbemizden
الفبه‌مزدن
elifbelerimizden
الفبه‌لریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifbeniz
الفبه‌ڭز
elifbeleriniz
الفبه‌لریڭز
Genitief elifbenizin
الفبه‌ڭزڭ
elifbelerinizin
الفبه‌لریڭزڭ
Datief elifbenize
الفبه‌ڭزه
elifbelerinize
الفبه‌لریڭزه
Akkusatief elifbenizi
الفبه‌ڭزی
elifbelerinizi
الفبه‌لریڭزی
Lokatief elifbenizde
الفبه‌ڭزده
elifbelerinizde
الفبه‌لریڭزده
Ablatief elifbenizden
الفبه‌ڭزدن
elifbelerinizden
الفبه‌لریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifbeleri
الفبه‌لری
elifbeleri
الفبه‌لری
Genitief elifbelerinin
الفبه‌لرینڭ
elifbelerinin
الفبه‌لرینڭ
Datief elifbelerine
الفبه‌لرینه
elifbelerine
الفبه‌لرینه
Akkusatief elifbelerini
الفبه‌لرینی
elifbelerini
الفبه‌لرینی
Lokatief elifbelerinde
الفبه‌لرنده
elifbelerinde
الفبه‌لرنده
Ablatief elifbelerinden
الفبه‌لرندن
elifbelerinden
الفبه‌لرندن