isiNgesi (possessief)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Xhosa (xh)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Nominatief Lokatief
Naamwoordklas Enkelvoud Meervoud Enkelvoud Meervoud
Klas 1   wesiNgesi     wesiNgesi,
  wakwisiNgesi  
Klas 2   besiNgesi     besiNgesi,
  bakwisiNgesi  
Klas 3   wesiNgesi     wesiNgesi,
  wakwisiNgesi  
Klas 4   yesiNgesi     yesiNgesi,
  yakwisiNgesi  
Klas 5   lesiNgesi     lesiNgesi,
  lakwisiNgesi  
Klas 6   esiNgesi     esiNgesi,
  akwisiNgesi  
Klas 7   sesiNgesi     sesiNgesi,
  sakwisiNgesi  
Klas 8   zesiNgesi     zesiNgesi,
  zakwisiNgesi  
Klas 9   yesiNgesi     yesiNgesi,
  yakwisiNgesi  
Klas 10   zesiNgesi     zesiNgesi,
  zakwisiNgesi  
Klas 11   lwesiNgesi     lwesiNgesi,
  lwakwisiNgesi  
Klas 14   besiNgesi     besiNgesi,
  bakwisiNgesi  
Klas 15   kwesiNgesi     kwesiNgesi,
  kwakwisiNgesi