nisan (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief nisan
نیسان
nisanlar
نیسانلر
Genitief nisanın
نیسانڭ
nisanların
نیسانلرڭ
Datief nisana
نیسانه
nisanlara
نیسانلره
Akkusatief nisanı
نیسانی
nisanları
نیسانلری
Lokatief nisanda
نیسانده
nisanlarda
نیسانلرده
Ablatief nisandan
نیساندن
nisanlardan
نیسانلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief nisanım
نیسانم
nisanlarım
نیسانلرم
Genitief nisanımın
نیسانمڭ
nisanlarımın
نیسانلریمڭ
Datief nisanıma
نیسانمه
nisanlarıma
نیسانلریمه
Akkusatief nisanımı
نیسانمی
nisanlarımı
نیسانلریمی
Lokatief nisanımda
نیسانمده
nisanlarımda
نیسانلرمده
Ablatief nisanımdan
نیسانمدن
nisanlarımdan
نیسانلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief nisanın
نیسانڭ
nisanların
نیسانلرڭ
Genitief nisanının
نیسانڭڭ
nisanlarının
نیسانلرڭڭ
Datief nisanına
نیسانڭه
nisanlarına
نیسانلرڭه
Akkusatief nisanını
نیسانڭی
nisanlarını
نیسانلرڭی
Lokatief nisanında
نیسانڭده
nisanlarında
نیسانلرڭده
Ablatief nisanından
نیسانڭدن
nisanlarından
نیسانلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief nisanı
نیسانی
nisanları
نیسانلری
Genitief nisanının
نیساننڭ
nisanlarının
نیسانلرینڭ
Datief nisanına
نیساننه
nisanlarına
نیسانلرینه
Akkusatief nisanını
نیساننی
nisanlarını
نیسانلرینی
Lokatief nisanında
نیساننده
nisanlarında
نیسانلرنده
Ablatief nisanından
نیسانندن
nisanlarından
نیسانلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief nisanımız
نیسانمز
nisanlarımız
نیسانلریمز
Genitief nisanımızın
نیسانمزڭ
nisanlarımızın
نیسانلریمزڭ
Datief nisanımıza
نیسانمزه
nisanlarımıza
نیسانلریمزه
Akkusatief nisanımızı
نیسانمزی
nisanlarımızı
نیسانلریمزی
Lokatief nisanımızda
نیسانمزده
nisanlarımızda
نیسانلریمزده
Ablatief nisanımızdan
نیسانمزدن
nisanlarımızdan
نیسانلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief nisanınız
نیسانڭز
nisanlarınız
نیسانلریڭز
Genitief nisanınızın
نیسانڭزڭ
nisanlarınızın
نیسانلریڭزڭ
Datief nisanınıza
نیسانڭزه
nisanlarınıza
نیسانلریڭزه
Akkusatief nisanınızı
نیسانڭزی
nisanlarınızı
نیسانلریڭزی
Lokatief nisanınızda
نیسانڭزده
nisanlarınızda
نیسانلریڭزده
Ablatief nisanınızdan
نیسانڭزدن
nisanlarınızdan
نیسانلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief nisanları
نیسانلری
nisanları
نیسانلری
Genitief nisanlarının
نیسانلرینڭ
nisanlarının
نیسانلرینڭ
Datief nisanlarına
نیسانلرینه
nisanlarına
نیسانلرینه
Akkusatief nisanlarını
نیسانلرینی
nisanlarını
نیسانلرینی
Lokatief nisanlarında
نیسانلرنده
nisanlarında
نیسانلرنده
Ablatief nisanlarından
نیسانلرندن
nisanlarından
نیسانلرندن