pazar (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief pazar
پازار
pazarlar
پازارلر
Genitief pazarın
پازارڭ
pazarların
پازارلرڭ
Datief pazara
پازاره
pazarlara
پازارلره
Akkusatief pazarı
پازاری
pazarları
پازارلری
Lokatief pazarda
پازارده
pazarlarda
پازارلرده
Ablatief pazardan
پازاردن
pazarlardan
پازارلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief pazarım
پازارم
pazarlarım
پازارلرم
Genitief pazarımın
پازارمڭ
pazarlarımın
پازارلریمڭ
Datief pazarıma
پازارمه
pazarlarıma
پازارلریمه
Akkusatief pazarımı
پازارمی
pazarlarımı
پازارلریمی
Lokatief pazarımda
پازارمده
pazarlarımda
پازارلرمده
Ablatief pazarımdan
پازارمدن
pazarlarımdan
پازارلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief pazarın
پازارڭ
pazarların
پازارلرڭ
Genitief pazarının
پازارڭڭ
pazarlarının
پازارلرڭڭ
Datief pazarına
پازارڭه
pazarlarına
پازارلرڭه
Akkusatief pazarını
پازارڭی
pazarlarını
پازارلرڭی
Lokatief pazarında
پازارڭده
pazarlarında
پازارلرڭده
Ablatief pazarından
پازارڭدن
pazarlarından
پازارلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief pazarı
پازاری
pazarları
پازارلری
Genitief pazarının
پازارنڭ
pazarlarının
پازارلرینڭ
Datief pazarına
پازارنه
pazarlarına
پازارلرینه
Akkusatief pazarını
پازارنی
pazarlarını
پازارلرینی
Lokatief pazarında
پازارنده
pazarlarında
پازارلرنده
Ablatief pazarından
پازارندن
pazarlarından
پازارلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief pazarımız
پازارمز
pazarlarımız
پازارلریمز
Genitief pazarımızın
پازارمزڭ
pazarlarımızın
پازارلریمزڭ
Datief pazarımıza
پازارمزه
pazarlarımıza
پازارلریمزه
Akkusatief pazarımızı
پازارمزی
pazarlarımızı
پازارلریمزی
Lokatief pazarımızda
پازارمزده
pazarlarımızda
پازارلریمزده
Ablatief pazarımızdan
پازارمزدن
pazarlarımızdan
پازارلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief pazarınız
پازارڭز
pazarlarınız
پازارلریڭز
Genitief pazarınızın
پازارڭزڭ
pazarlarınızın
پازارلریڭزڭ
Datief pazarınıza
پازارڭزه
pazarlarınıza
پازارلریڭزه
Akkusatief pazarınızı
پازارڭزی
pazarlarınızı
پازارلریڭزی
Lokatief pazarınızda
پازارڭزده
pazarlarınızda
پازارلریڭزده
Ablatief pazarınızdan
پازارڭزدن
pazarlarınızdan
پازارلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief pazarları
پازارلری
pazarları
پازارلری
Genitief pazarlarının
پازارلرینڭ
pazarlarının
پازارلرینڭ
Datief pazarlarına
پازارلرینه
pazarlarına
پازارلرینه
Akkusatief pazarlarını
پازارلرینی
pazarlarını
پازارلرینی
Lokatief pazarlarında
پازارلرنده
pazarlarında
پازارلرنده
Ablatief pazarlarından
پازارلرندن
pazarlarından
پازارلرندن