taş (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.svg Selfstandige naamwoord[wysig]

Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief taş
طاش
taşlar
طاشلر
Genitief taşın
طاشڭ
taşların
طاشلرڭ
Datief taşa
طاشه
taşlara
طاشلره
Akkusatief taşı
طاشی
taşları
طاشلری
Lokatief taşta
طاشده
taşlarda
طاشلرده
Ablatief taştan
طاشدن
taşlardan
طاشلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief taşım
طاشم
taşlarım
طاشلرم
Genitief taşımın
طاشمڭ
taşlarımın
طاشلریمڭ
Datief taşıma
طاشمه
taşlarıma
طاشلریمه
Akkusatief taşımı
طاشمی
taşlarımı
طاشلریمی
Lokatief taşımda
طاشمده
taşlarımda
طاشلرمده
Ablatief taşımdan
طاشمدن
taşlarımdan
طاشلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief taşın
طاشڭ
taşların
طاشلرڭ
Genitief taşının
طاشڭڭ
taşlarının
طاشلرڭڭ
Datief taşına
طاشڭه
taşlarına
طاشلرڭه
Akkusatief taşını
طاشڭی
taşlarını
طاشلرڭی
Lokatief taşında
طاشڭده
taşlarında
طاشلرڭده
Ablatief taşından
طاشڭدن
taşlarından
طاشلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief taşı
طاشی
taşları
طاشلری
Genitief taşının
طاشنڭ
taşlarının
طاشلرینڭ
Datief taşına
طاشنه
taşlarına
طاشلرینه
Akkusatief taşını
طاشنی
taşlarını
طاشلرینی
Lokatief taşında
طاشنده
taşlarında
طاشلرنده
Ablatief taşından
طاشندن
taşlarından
طاشلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief taşımız
طاشمز
taşlarımız
طاشلریمز
Genitief taşımızın
طاشمزڭ
taşlarımızın
طاشلریمزڭ
Datief taşımıza
طاشمزه
taşlarımıza
طاشلریمزه
Akkusatief taşımızı
طاشمزی
taşlarımızı
طاشلریمزی
Lokatief taşımızda
طاشمزده
taşlarımızda
طاشلریمزده
Ablatief taşımızdan
طاشمزدن
taşlarımızdan
طاشلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief taşınız
طاشڭز
taşlarınız
طاشلریڭز
Genitief taşınızın
طاشڭزڭ
taşlarınızın
طاشلریڭزڭ
Datief taşınıza
طاشڭزه
taşlarınıza
طاشلریڭزه
Akkusatief taşınızı
طاشڭزی
taşlarınızı
طاشلریڭزی
Lokatief taşınızda
طاشڭزده
taşlarınızda
طاشلریڭزده
Ablatief taşınızdan
طاشڭزدن
taşlarınızdan
طاشلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief taşları
طاشلری
taşları
طاشلری
Genitief taşlarının
طاشلرینڭ
taşlarının
طاشلرینڭ
Datief taşlarına
طاشلرینه
taşlarına
طاشلرینه
Akkusatief taşlarını
طاشلرینی
taşlarını
طاشلرینی
Lokatief taşlarında
طاشلرنده
taşlarında
طاشلرنده
Ablatief taşlarından
طاشلرندن
taşlarından
طاشلرندن