yeni (verbuiging)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]


Sonder besitlike agtervoegsel[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief yeni
يڭی
yeniler
يڭیلر
Genitief yeninin
يڭینڭ
yenilerin
يڭیلرڭ
Datief yeniye
يڭیﯾﻪ
yenilere
يڭیلره
Akkusatief yeniyi
يڭیﯾﻰ
yenileri
يڭیلری
Lokatief yenide
يڭیده
yenilerde
يڭیلرده
Ablatief yeniden
يڭیدن
yenilerden
يڭیلردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief yenim
يڭیم
yenilerim
يڭیلرم
Genitief yenimin
يڭیمڭ
yenilerimin
يڭیلریمڭ
Datief yenime
يڭیمه
yenilerime
يڭیلریمه
Akkusatief yenimi
يڭیمی
yenilerimi
يڭیلریمی
Lokatief yenimde
يڭیمده
yenilerimde
يڭیلرمده
Ablatief yenimden
يڭیمدن
yenimden
يڭیلرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief yenin
يڭیڭ
yenilerin
يڭیلرڭ
Genitief yeninin
يڭیڭڭ
yenilerinin
يڭیلرڭڭ
Datief yenine
يڭیڭه
yenilerine
يڭیلرڭه
Akkusatief yenini
يڭیڭی
yenilerini
يڭیلرڭی
Lokatief yeninde
يڭیڭده
yenilerinde
يڭیلرڭده
Ablatief yeninden
يڭیڭدن
yenilerinden
يڭیلرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief yenisi
يڭیسی
yenileri
يڭیلری
Genitief yenisinin
يڭیسنڭ
yenilerinin
يڭیلرینڭ
Datief yenisine
يڭیسنه
yenilerine
يڭیلرینه
Akkusatief yenisini
يڭیسنی
yenilerini
يڭیلرینی
Lokatief yenisinde
يڭیسنده
yenilerinde
يڭیلرنده
Ablatief yenisinden
يڭیسندن
yenilerinden
يڭیلرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief yenimiz
يڭیمز
yenilerimiz
يڭیلریمز
Genitief yenimizin
يڭیمزڭ
yenilerimizin
يڭیلریمزڭ
Datief yenimize
يڭیمزه
yenilerimize
يڭیلریمزه
Akkusatief yenimizi
يڭیمزی
yenilerimizi
يڭیلریمزی
Lokatief yenimizde
يڭیمزده
yenilerimizde
يڭیلریمزده
Ablatief yenimizden
يڭیمزدن
yenilerimizden
يڭیلریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief yeniniz
يڭیڭز
yenileriniz
يڭیلریڭز
Genitief yeninizin
يڭیڭزڭ
yenilerinizin
يڭیلریڭزڭ
Datief yeninize
يڭیڭزه
yenilerinize
يڭیلریڭزه
Akkusatief yeninizi
يڭیڭزی
yenilerinizi
يڭیلریڭزی
Lokatief yeninizde
يڭیڭزده
yenilerinizde
يڭیلریڭزده
Ablatief yeninizden
يڭیڭزدن
yenilerinizden
يڭیلریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:[wysig]

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief yenileri
يڭیلری
yenileri
يڭیلری
Genitief yenilerinin
يڭیلرینڭ
yenilerinin
يڭیلرینڭ
Datief yenilerine
يڭیلرینه
yenilerine
يڭیلرینه
Akkusatief yenilerini
يڭیلرینی
yenilerini
يڭیلرینی
Lokatief yenilerinde
يڭیلرنده
yenilerinde
يڭیلرنده
Ablatief yenilerinden
يڭیلرندن
yenilerinden
يڭیلرندن