ikhemisti (possessief)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Xhosa (xh)[wysig]

Open book 01.svg Selfstandige naamwoord[wysig]

Nominatief Lokatief
Naamwoordklas Enkelvoud Meervoud Enkelvoud Meervoud
Klas 1   wekhemisti     weekhemisti     wasekhemisti,
  wakwikhemisti  
  wasezikhemisti,
  wakwiikhemisti  
Klas 2   bekhemisti     beekhemisti     basekhemisti,
  bakwikhemisti  
  basezikhemisti,
  bakwiikhemisti  
Klas 3   wekhemisti     weekhemisti     wasekhemisti,
  wakwikhemisti  
  wasezikhemisti,
  wakwiikhemisti  
Klas 4   yekhemisti     yeekhemisti     yasekhemisti,
  yakwikhemisti  
  yasezikhemisti,
  yakwiikhemisti  
Klas 5   lekhemisti     leekhemisti     lasekhemisti,
  lakwikhemisti  
  lasezikhemisti,
  lakwiikhemisti  
Klas 6   ekhemisti     eekhemisti     asekhemisti,
  akwikhemisti  
  asezikhemisti,
  akwiikhemisti  
Klas 7   sekhemisti     seekhemisti     sasekhemisti,
  sakwikhemisti  
  sasezikhemisti,
  sakwiikhemisti  
Klas 8   zekhemisti     zeekhemisti     zasekhemisti,
  zakwikhemisti  
  zasezikhemisti,
  zakwiikhemisti  
Klas 9   yekhemisti     yeekhemisti     yasekhemisti,
  yakwikhemisti  
  yasezikhemisti,
  yakwiikhemisti  
Klas 10   zekhemisti     zeekhemisti     zasekhemisti,
  zakwikhemisti  
  zasezikhemisti,
  zakwiikhemisti  
Klas 11   lwekhemisti     lweekhemisti     lwasekhemisti,
  lwakwikhemisti  
  lwasezikhemisti,
  lwakwiikhemisti  
Klas 14   bekhemisti     beekhemisti     basekhemisti,
  bakwikhemisti  
  basezikhemisti,
  bakwiikhemisti  
Klas 15   kwekhemisti     kweekhemisti     kwasekhemisti,
  kwakwikhemisti  
  kwasezikhemisti,
  kwakwiikhemisti