isi-Ido (possessief)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Xhosa (xh)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Nominatief Lokatief
Naamwoordklas Enkelvoud Meervoud Enkelvoud Meervoud
Klas 1   wesi-Ido     wesi-Ido,
  wakwisi-Ido  
Klas 2   besi-Ido     besi-Ido,
  bakwisi-Ido  
Klas 3   wesi-Ido     wesi-Ido,
  wakwisi-Ido  
Klas 4   yesi-Ido     yesi-Ido,
  yakwisi-Ido  
Klas 5   lesi-Ido     lesi-Ido,
  lakwisi-Ido  
Klas 6   esi-Ido     esi-Ido,
  akwisi-Ido  
Klas 7   sesi-Ido     sesi-Ido,
  sakwisi-Ido  
Klas 8   zesi-Ido     zesi-Ido,
  zakwisi-Ido  
Klas 9   yesi-Ido     yesi-Ido,
  yakwisi-Ido  
Klas 10   zesi-Ido     zesi-Ido,
  zakwisi-Ido  
Klas 11   lwesi-Ido     lwesi-Ido,
  lwakwisi-Ido  
Klas 14   besi-Ido     besi-Ido,
  bakwisi-Ido  
Klas 15   kwesi-Ido     kwesi-Ido,
  kwakwisi-Ido  

Zoeloe (zu)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Nominatief Lokatief
Naamwoordklas Enkelvoud Meervoud Enkelvoud Meervoud
Klas 1   wesi-Ido     wesi-Ido  
Klas 2   besi-Ido     besi-Ido  
Klas 3   wesi-Ido     wesi-Ido  
Klas 4   yesi-Ido     yesi-Ido  
Klas 5   lesi-Ido     lesi-Ido  
Klas 6   esi-Ido     esi-Ido  
Klas 7   sesi-Ido     sesi-Ido  
Klas 8   zesi-Ido     zesi-Ido  
Klas 9   yesi-Ido     yesi-Ido  
Klas 10   zesi-Ido     zesi-Ido  
Klas 11   lwesi-Ido     lwesi-Ido  
Klas 12   zesi-Ido     zesi-Ido  
Klas 14   besi-Ido     besi-Ido  
Klas 15   kwesi-Ido     kwesi-Ido