آهنگر (possessief)

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Dari (prs)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Persoon Enkelvoud Meervoud
Nominatief Akkusatief Nominatief Akkusatief
1. persoon enkelvoud   آهنگرم
āhan-gar-am, 

  آهنگر من
āhan-gar-e man  
  آهنگرم‌را
  āhan-gar-am-rā,  

  آهنگر من‌را
āhan-gar-e man-rā  
آهنگر‌هایم  
āhan-garhā-yam

آهنگرانم 
āhan-garān-am,

آهنگر‌های من  
āhan-garhā-ye man

آهنگران من  
āhan-garān-e man
آهنگر‌هایم‌را  
āhan-garhā-yam-rā

آهنگرانم‌را  
āhan-garān-am-rā,

آهنگر‌های من‌را  
āhan-garhā-ye man-rā

آهنگران من‌را 
āhan-garān-e man-rā
2. persoon enkelvoud
(vertroulik)
  آهنگرت
  āhan-gar-at,  

  آهنگر تو
āhan-gar-e tū  
  آهنگرت‌را
  āhan-gar-at-rā,  

  آهنگر تو‌را
āhan-gar-e tū-rā  
آهنگر‌هایت  
āhan-garhā-yat

آهنگرانت  
āhan-garān-at,

آهنگر‌های تو  
āhan-garhā-ye tū

آهنگران تو 
āhan-garān-e tū
آهنگر‌هایت‌را  
āhan-garhā-yat-rā

آهنگرانت‌را  
āhan-garān-at-rā,

آهنگر‌های تورا  
āhan-garhā-ye tū-rā

آهنگران تو‌را 
āhan-garān-e tū-rā
2. persoon enkelvoud
(beleef)
  آهنگرتان‌
  āhan-gar-e-tān,  

  آهنگر شما
āhan-gar-e šomā  
  آهنگرتان‌را
  āhan-gar-e-tān-rā,  

  آهنگر شمارا
āhan-gar-e šomā-rā  
آهنگر‌هایتان  
āhan-garhā-ye-tān

آهنگرانتان‌  
āhan-garān-e-tān,

آهنگر‌های شما  
āhan-garhā-ye šomā

آهنگران شما 
āhan-garān-e šomā
آهنگر‌هایتان‌را  
āhan-garhā-ye-tān-rā

آهنگرانتان‌را  
āhan-garān-e-tān-rā,

آهنگر‌های شمارا  
āhan-garhā-ye šomā-rā

آهنگران شمارا 
āhan-garān-e šomā-rā
3. persoon enkelvoud
(onbesiel)
  آهنگرش
  āhan-gar-aš,  

  آهنگر آن
āhan-gar-e ān  
  آهنگرش‌را
  āhan-gar-aš-rā,  

  آهنگر آن‌را
āhan-gar-e ān-rā  
آهنگر‌هایش  
āhan-garhā-yaš

آهنگرانش  
āhan-garān-aš,

آهنگر‌های آن  
āhan-garhā-ye ān

آهنگران آن  
āhan-garān-e ān
آهنگر‌هایش‌را  
āhan-garhā-yaš-rā

آهنگرانش‌را  
āhan-garān-aš-rā,

آهنگر‌های آن‌را  
āhan-garhā-ye ān-rā

آهنگران آن‌را 
āhan-garān-e ān-rā
3. persoon enkelvoud
(besiel;
vertroulik)
  آهنگرش
  āhan-gar-aš,  

  آهنگر او
āhan-gar-e ū  
  آهنگرش‌را
  āhan-gar-aš-rā,  

  آهنگر او‌را
āhan-gar-e ū-rā  
آهنگر‌هایش  
āhan-garhā-yaš

آهنگرانش  
āhan-garān-aš,

آهنگر‌های او  
āhan-garhā-ye ū

آهنگران او  
āhan-garān-e ū
آهنگر‌هایش‌را  
āhan-garhā-yaš-rā

آهنگرانش‌را  
āhan-garān-aš-rā,

آهنگر‌های او‌را  
āhan-garhā-ye ū-rā

آهنگران او‌را 
āhan-garān-e ū-rā
3. persoon enkelvoud
(besiel;
beleef)
  آهنگرش
  āhan-gar-aš,  

  آهنگر وی
āhan-gar-e vay  
  آهنگرش‌را
  āhan-gar-aš-rā,  

  آهنگر وی‌را
āhan-gar-e vay-rā  
آهنگر‌هایش  
āhan-garhā-yaš

آهنگرانش  
āhan-garān-aš,

آهنگر‌های وی  
āhan-garhā-ye vay

آهنگران وی  
āhan-garān-e vay
آهنگر‌هایش‌را  
āhan-garhā-yaš-rā

آهنگرانش‌را  
āhan-garān-aš-rā,

آهنگر‌های وی‌را  
āhan-garhā-ye vay-rā

آهنگران وی‌را 
āhan-garān-e vay-rā
1. persoon meervoud   آهنگرمان‌
  āhan-gar-e-mān,  

  آهنگر ما
āhan-gar-e mā  
  آهنگرمان‌را
  āhan-gar-e-mān-rā,  

  آهنگر مارا
āhan-gar-e mā-rā  
آهنگر‌هایمان  
āhan-garhā-ye-mān

آهنگرانمان‌  
āhan-garān-e-mān,

آهنگر‌های ما  
āhan-garhā-ye mā

آهنگران ما 
āhan-garān-e-mā
آهنگر‌هایمان‌را  
āhan-garhā-ye-mān-rā

آهنگرانمان‌را  
āhan-garān-e mān-rā,

آهنگر‌های مارا  
āhan-garhā-ye mā-rā

آهنگران مارا 
āhan-garāne mā-rā
2. persoon meervoud   آهنگرتان‌
  āhan-gar-e-tān,  

  آهنگر شما
āhan-gar-e šomā  
  آهنگرتان‌را
  āhan-gar-e-tān-rā,  

  آهنگر شمارا
āhan-gar-e šomā-rā  
آهنگر‌هایتان  
āhan-garhā-ye-tān

آهنگرانتان‌  
āhan-garān-e-tān,

آهنگر‌های شما  
āhan-garhā-ye šomā

آهنگران شما 
āhan-garān-e šomā
آهنگر‌هایتان‌را  
āhan-garhā-ye-tān-rā

آهنگرانتان‌را  
āhan-garān-e-tān-rā,

آهنگر‌های شمارا  
āhan-garhā-ye šomā-rā

آهنگران شمارا 
āhan-garān-e šomā-rā
3. persoon meervoud   آهنگرشان‌
  āhan-gar-e-šān,  

  آهنگر آنها
āhan-gar-e ānhā  
  آهنگرشان‌را
  āhan-gar-e-šān-rā,  

  آهنگر آنهارا
āhan-gar-e ānhā-rā  
آهنگر‌هایشان  
āhan-garhā-ye-šān

آهنگرانشان‌  
āhan-garān-e-šān,

آهنگر‌های آنها  
āhan-garhā-ye ānhā

آهنگران آنها 
āhan-garān-e ānhā
آهنگر‌هایشان‌را  
āhan-garhā-ye-šān-rā

آهنگرانشان‌را  
āhan-garān-e-šān-rā,

آهنگر‌های آنهارا  
āhan-garhā-ye ānhā-rā

آهنگران آنهارا 
āhan-garān-e ānhā-rā
3. persoon meervoud
(besiel;
beleef)
  آهنگرشان‌
  āhan-gar-e-šān,  

  آهنگر ایشان
āhan-gar-e ēšān  
  آهنگرشان‌را
  āhan-gar-e-šān-rā,  

  آهنگر ایشان‌را
āhan-gar-e ēšān-rā  
آهنگر‌هایشان  
āhan-garhā-ye-šān

آهنگرانشان‌  
āhan-garān-e-šān,

آهنگر‌های ایشان  
āhan-garhā-ye ēšān

آهنگران ایشان 
āhan-garān-e ēšān
آهنگر‌هایشان‌را  
āhan-garhā-ye-šān-rā

آهنگرانشان‌را  
āhan-garān-e-šān-rā,

آهنگر‌های ایشان‌را  
āhan-garhā-ye ēšān-rā

آهنگران ایشان‌را 
āhan-garān-e ēšān-rā


Nuvola apps edu languages.png Uitspraak:[wysig]

IPA:
1. persoon enkelvoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræm, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmæn]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræmrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmænrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæm, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæm; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmæn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmæn]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæmrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæmrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmænrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmænrɔː]
2. persoon enkelvoud (vertroulik):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræt, ɔːɦæŋˈgʲære ˈtuː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲærætrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈtuːrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæt, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæt; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtuː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtuː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjætrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnætrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtuːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtuːrɔː]
2. persoon enkelvoud (beleef):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔːrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔːrɔː]
3. persoon enkelvoud (onbesiel):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈɔn]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈɔnrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈɔn]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈɔnrɔː]
3. persoon enkelvoud (besiel; vertroulik):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈuː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈuːrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈuː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈuː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈuːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈuːrɔː]
3. persoon enkelvoud (besiel; beleef):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈʋæj]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈʋæjrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʋæj, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʋæj]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʋæjrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʋæjrɔː]
1. persoon meervoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔːrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔːrɔː]
2. persoon meervoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔːrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔːrɔː]
3. persoon meervoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ɔnˈhɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ɔnˈhɔːrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ɔnˈhɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ɔnˈhɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ɔnˈhɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ɔnˈhɔːrɔː]
3. persoon meervoud (besiel; beleef):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔn, ɔːɦæŋˈgʲære eːˈʃɔn]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære eːˈʃɔnrɔː]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje eːˈʃɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne eːˈʃɔn]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje eːˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne eːˈʃɔnrɔː]

Persies (fa)[wysig]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord[wysig]

Persoon Enkelvoud Meervoud
Nominatief Akkusatief Nominatief Akkusatief
1. persoon enkelvoud   آهنگرم
āhan-gar-am, 

  آهنگر من
āhan-gar-e man  
  آهنگرم‌را
  āhan-gar-am-rā,  

  آهنگر من‌را
āhan-gar-e man-rā  
آهنگر‌هایم  
āhan-garhā-yam

آهنگرانم 
āhan-garān-am,

آهنگر‌های من  
āhan-garhā-ye man

آهنگران من  
āhan-garān-e man
آهنگر‌هایم‌را  
āhan-garhā-yam-rā

آهنگرانم‌را  
āhan-garān-am-rā,

آهنگر‌های من‌را  
āhan-garhā-ye man-rā

آهنگران من‌را 
āhan-garān-e man-rā
2. persoon enkelvoud
(vertroulik)
  آهنگرت
  āhan-gar-at,  

  آهنگر تو
āhan-gar-e to  
  آهنگرت‌را
  āhan-gar-at-rā,  

  آهنگر تو‌را
āhan-gar-e to-rā  
آهنگر‌هایت  
āhan-garhā-yat

آهنگرانت  
āhan-garān-at,

آهنگر‌های تو  
āhan-garhā-ye to

آهنگران تو 
āhan-garān-e to
آهنگر‌هایت‌را  
āhan-garhā-yat-rā

آهنگرانت‌را  
āhan-garān-at-rā,

آهنگر‌های تورا  
āhan-garhā-ye to-rā

آهنگران تو‌را 
āhan-garān-e to-rā
2. persoon enkelvoud
(beleef)
  آهنگرتان‌
  āhan-gar-e-tān,  

  آهنگر شما
āhan-gar-e šomā  
  آهنگرتان‌را
  āhan-gar-e-tān-rā,  

  آهنگر شمارا
āhan-gar-e šomā-rā  
آهنگر‌هایتان  
āhan-garhā-ye-tān

آهنگرانتان‌  
āhan-garān-e-tān,

آهنگر‌های شما  
āhan-garhā-ye šomā

آهنگران شما 
āhan-garān-e šomā
آهنگر‌هایتان‌را  
āhan-garhā-ye-tān-rā

آهنگرانتان‌را  
āhan-garān-e-tān-rā,

آهنگر‌های شمارا  
āhan-garhā-ye šomā-rā

آهنگران شمارا 
āhan-garān-e šomā-rā
3. persoon enkelvoud
(onbesiel)
  آهنگرش
  āhan-gar-aš,  

  آهنگر آن
āhan-gar-e ān  
  آهنگرش‌را
  āhan-gar-aš-rā,  

  آهنگر آن‌را
āhan-gar-e ān-rā  
آهنگر‌هایش  
āhan-garhā-yaš

آهنگرانش  
āhan-garān-aš,

آهنگر‌های آن  
āhan-garhā-ye ān

آهنگران آن  
āhan-garān-e ān
آهنگر‌هایش‌را  
āhan-garhā-yaš-rā

آهنگرانش‌را  
āhan-garān-aš-rā,

آهنگر‌های آن‌را  
āhan-garhā-ye ān-rā

آهنگران آن‌را 
āhan-garān-e ān-rā
3. persoon enkelvoud
(besiel;
vertroulik)
  آهنگرش
  āhan-gar-aš,  

  آهنگر او
āhan-gar-e ū  
  آهنگرش‌را
  āhan-gar-aš-rā,  

  آهنگر او‌را
āhan-gar-e ū-rā  
آهنگر‌هایش  
āhan-garhā-yaš

آهنگرانش  
āhan-garān-aš,

آهنگر‌های او  
āhan-garhā-ye ū

آهنگران او  
āhan-garān-e ū
آهنگر‌هایش‌را  
āhan-garhā-yaš-rā

آهنگرانش‌را  
āhan-garān-aš-rā,

آهنگر‌های او‌را  
āhan-garhā-ye ū-rā

آهنگران او‌را 
āhan-garān-e ū-rā
3. persoon enkelvoud
(besiel;
beleef)
  آهنگرش
  āhan-gar-aš,  

  آهنگر وی
āhan-gar-e vey  
  آهنگرش‌را
  āhan-gar-aš-rā,  

  آهنگر وی‌را
āhan-gar-e vey-rā  
آهنگر‌هایش  
āhan-garhā-yaš

آهنگرانش  
āhan-garān-aš,

آهنگر‌های وی  
āhan-garhā-ye vey

آهنگران وی  
āhan-garān-e vey
آهنگر‌هایش‌را  
āhan-garhā-yaš-rā

آهنگرانش‌را  
āhan-garān-aš-rā,

آهنگر‌های وی‌را  
āhan-garhā-ye vey-rā

آهنگران وی‌را 
āhan-garān-e vey-rā
1. persoon meervoud   آهنگرمان‌
  āhan-gar-e-mān,  

  آهنگر ما
āhan-gar-e mā  
  آهنگرمان‌را
  āhan-gar-e-mān-rā,  

  آهنگر مارا
āhan-gar-e mā-rā  
آهنگر‌هایمان  
āhan-garhā-ye-mān

آهنگرانمان‌  
āhan-garān-e-mān,

آهنگر‌های ما  
āhan-garhā-ye mā

آهنگران ما 
āhan-garān-e-mā
آهنگر‌هایمان‌را  
āhan-garhā-ye-mān-rā

آهنگرانمان‌را  
āhan-garān-e mān-rā,

آهنگر‌های مارا  
āhan-garhā-ye mā-rā

آهنگران مارا 
āhan-garāne mā-rā
2. persoon meervoud   آهنگرتان‌
  āhan-gar-e-tān,  

  آهنگر شما
āhan-gar-e šomā  
  آهنگرتان‌را
  āhan-gar-e-tān-rā,  

  آهنگر شمارا
āhan-gar-e šomā-rā  
آهنگر‌هایتان  
āhan-garhā-ye-tān

آهنگرانتان‌  
āhan-garān-e-tān,

آهنگر‌های شما  
āhan-garhā-ye šomā

آهنگران شما 
āhan-garān-e šomā
آهنگر‌هایتان‌را  
āhan-garhā-ye-tān-rā

آهنگرانتان‌را  
āhan-garān-e-tān-rā,

آهنگر‌های شمارا  
āhan-garhā-ye šomā-rā

آهنگران شمارا 
āhan-garān-e šomā-rā
3. persoon meervoud   آهنگرشان‌
  āhan-gar-e-šān,  

  آهنگر آنها
āhan-gar-e ānhā  
  آهنگرشان‌را
  āhan-gar-e-šān-rā,  

  آهنگر آنهارا
āhan-gar-e ānhā-rā  
آهنگر‌هایشان  
āhan-garhā-ye-šān

آهنگرانشان‌  
āhan-garān-e-šān,

آهنگر‌های آنها  
āhan-garhā-ye ānhā

آهنگران آنها 
āhan-garān-e ānhā
آهنگر‌هایشان‌را  
āhan-garhā-ye-šān-rā

آهنگرانشان‌را  
āhan-garān-e-šān-rā,

آهنگر‌های آنهارا  
āhan-garhā-ye ānhā-rā

آهنگران آنهارا 
āhan-garān-e ānhā-rā
3. persoon meervoud
(besiel;
beleef)
  آهنگرشان‌
  āhan-gar-e-šān,  

  آهنگر ایشان
āhan-gar-e īšān  
  آهنگرشان‌را
  āhan-gar-e-šān-rā,  

  آهنگر ایشان‌را
āhan-gar-e īšān-rā  
آهنگر‌هایشان  
āhan-garhā-ye-šān

آهنگرانشان‌  
āhan-garān-e-šān,

آهنگر‌های ایشان  
āhan-garhā-ye īšān

آهنگران ایشان 
āhan-garān-e īšān
آهنگر‌هایشان‌را  
āhan-garhā-ye-šān-rā

آهنگرانشان‌را  
āhan-garān-e-šān-rā,

آهنگر‌های ایشان‌را  
āhan-garhā-ye īšān-rā

آهنگران ایشان‌را 
āhan-garān-e īšān-rā
IPA:
1. persoon enkelvoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræm, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmæn]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræmrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmænrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæræmo, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmæno]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæm, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæm; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmæn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmæn]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæmrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæmrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmænrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmænrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæmo, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæmo; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmæno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmæno]
2. persoon enkelvoud (vertroulik):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræt, ɔːɦæŋˈgʲære ˈto], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæret, ɔːɦæŋˈgʲære ˈto]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲærætrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈtorɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæreto, ɔːɦæŋˈgʲære ˈtoro]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæt, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæt; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈto, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈto], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjet, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnet; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈto, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈto]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjætrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnætrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtorɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtorɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjeto, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːneto; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtoro, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtoro]
2. persoon enkelvoud (beleef):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtuːn, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtuːno, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔːro]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtuːn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtuːn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtuːno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtuːno; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔːro, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔːro]
3. persoon enkelvoud (onbesiel):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈɔn], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæreʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈɔn]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈɔnrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæreʃo, ɔːɦæŋˈgʲære ˈɔːno]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈɔn], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjeʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːneʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈɔn]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈɔnrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjeʃo, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːneʃo; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈɔːno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈɔːno]
3. persoon enkelvoud (besiel; vertroulik):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈuː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæreʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈuː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈuːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæreʃo, ɔːɦæŋˈgʲære ˈuːro]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈuː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈuː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjeʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːneʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈuː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈuː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈuːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈuːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjeʃo, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːneʃo; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈuːro, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈuːro]
3. persoon enkelvoud (besiel; beleef):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈvej], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæreʃ, ɔːɦæŋˈgʲære ˈvej]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲæræʃrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈvejrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲæreʃo, ɔːɦæŋˈgʲære ˈvejro]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈvej, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈvej], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjeʃ, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːneʃ; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈvej, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈvej]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjæʃrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːnæʃrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈvejrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈvejrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːjeʃo, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːneʃo; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈvejro, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈvejro]
1. persoon meervoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈmuːn, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈmuːno, ɔːɦæŋˈgʲære ˈmɔːro]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmuːn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmuːn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmuːno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmuːno; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈmɔːro, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈmɔːro]
2. persoon meervoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtuːn, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈtuːno, ɔːɦæŋˈgʲære ʃoˈmɔːro]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtuːn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtuːn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈtuːno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈtuːno; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ʃoˈmɔːro, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ʃoˈmɔːro]
3. persoon meervoud:
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔn, ɔːɦæŋˈgʲære ɔnˈhɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃuːn, ɔːɦæŋˈgʲære uːnˈhɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære ɔnˈhɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃuːno, ɔːɦæŋˈgʲære uːnˈhɔːro]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ɔnˈhɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ɔnˈhɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃuːn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃuːn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje uːnˈhɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne uːnˈhɔː]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ɔnˈhɔːrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ɔnˈhɔːrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃuːno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃuːno; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje uːnˈhɔːro, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne uːnˈhɔːro]
3. persoon meervoud (besiel; beleef):
enkelvoud: nominatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔn, ɔːɦæŋˈgʲære iːˈʃɔn], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃuːn, ɔːɦæŋˈgʲære iːˈʃuːn]; akkusatief: [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋˈgʲære iːˈʃɔnrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋˈgʲære ˈʃuːno, ɔːɦæŋˈgʲære iːˈʃuːno]
meervoud: nominatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje iːˈʃɔn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne iːˈʃɔn], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃuːn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃuːn; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje iːˈʃuːn, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne iːˈʃuːn]; akkusatief: [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃɔnrɔː; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje iːˈʃɔnrɔː, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne iːˈʃɔnrɔː], (geselstaal:) [ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje ˈʃuːno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne ˈʃuːno; ɔːɦæŋgʲærˈhɔːje iːˈʃuːno, ɔːɦæŋgʲæˈrɔːne iːˈʃuːno]