isiFrentshi

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Xhosa (xh)

Sonder kopulatief
Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief   isiFrentshi      
Vokatief   siFrentshi      
Lokatief   esiFrentshi,
  kwisiFrentshi  
   
Met kopulatief
Nominatief
(positief)
  siFrentshi      
Nominatief
(negatief)
  (k)akusiFrentshi      
Met besitskakels: isiFrentshi (possessief)

Klas 7

Nuvola apps edu languages.png Uitspraak

IPA:
sonder kopulatief: [isiˈfreːn̥ʧˀi], vokatief: [siˈfreːn̥ʧˀi]; lokatief: [esiˈfreːn̥ʧˀi, kˀɔ̯isiˈfreːn̥ʧˀi]
met kopulatief: positief: [siˈfreːn̥ʧˀi], negatief: [(kˀ)akˀusiˈfreːn̥ʧˀi]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord

   Crystal Clear app kedit.svg Betekenisse

1. Frans, 'n Galloromaanse taal.
2. Die kultuur van die Franse.