isiHebhere

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Xhosa (xh)

Sonder kopulatief
Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief   isiHebhere      
Vokatief   siHebhere      
Lokatief   esiHebhere,
  kwisiHebhere  
   
Met kopulatief
Nominatief
(positief)
  siHebhere      
Nominatief
(negatief)
  (k)akusiHebhere      
Met besitskakels: isiHebhere (possessief)

Klas 7

Nuvola apps edu languages.png Uitspraak

IPA:
sonder kopulatief: [isihɛˈbɛːrɛ], vokatief: [sihɛˈbɛːrɛ]; lokatief: [esihɛˈbɛːrɛ, kˀɔ̯isihɛˈbɛːrɛ]
met kopulatief: positief: [sihɛˈbɛːrɛ], negatief: [(kˀ)akˀusihɛˈbɛːrɛ]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord

   Crystal Clear app kedit.svg Betekenisse

  1. Hebreeus, 'n Suidsentraal-Semitiese taal.
  2. Die kultuur van die Hebreërs.