minyi

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Masai (mas)

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief   minyi   iloo minyi
Genitief ná manlike naamwoord   le minyi   loo minyi
Genitief ná vroulike naamwoord   e minyi   oo minyi
Akkusatief   minyi   iloo minyi
Vokatief   lo minyi   lo minyi

Manlik

Nuvola apps edu languages.png Uitspraak

IPA: [mi˦ɲi˦], genitief (manlik): [le˦mi˦ɲi˦], genitief (vroulik): [e˦mi˦ɲi˦]; akkusatief: [mi˦ɲi˦], vokatief: [lo˦mi˦ɲi˦]; meervoud: [ɪ˧lɔ˦ɔ˨mi˦ɲi˦], genitief (manlik): [lo˧o˦mi˦ɲi˦], genitief (vroulik): [o˧o˦mi˦ɲi˦]; akkusatief: [ɪ˧lɔ˧ɔ˦mi˦ɲi˦], vokatief: [lo˦mi˦ɲi˦]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord

   Crystal Clear app kedit.svg Betekenisse

Jou vader, u vader, julle vader

   Dynamic-blue-down-and-right.svg Verwante woorde

(My vader, ons vader:) papa; (sy vader, haar vader, hulle vader:) menye