𐌷𐌰𐍅𐌹

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Goties (got)

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief 𐌷𐌰𐍅𐌹
hawi
𐌷𐌰𐌿𐌾𐌰
háuja
Genitief 𐌷𐌰𐌿𐌾𐌹𐍃
háujis
𐌷𐌰𐌿𐌾𐌴
háujē
Datief 𐌷𐌰𐌿𐌾𐌰
háuja
𐌷𐌰𐌿𐌾𐌰𐌼
háujam
Akkusatief 𐌷𐌰𐍅𐌹
hawi
𐌷𐌰𐌿𐌾𐌰
háuja
Vokatief 𐌷𐌰𐍅𐌹
hawi
𐌷𐌰𐌿𐌾𐌰
háuja

Onsydig

Nuvola apps edu languages.png Uitspraak

IPA: [ˈhawɪ], genitief: [ˈhɔʊ̯jɪs], datief: [ˈhɔʊ̯ja]; meervoud: [ˈhɔʊ̯ja], genitief: [ˈhɔʊ̯jeː], datief: [ˈhɔʊ̯jam]

Write.svg Met Latynse letters

hawi, meervoud: háuja

Open book 01.png Selfstandige naamwoord

   Crystal Clear app kedit.svg Betekenisse

Hooi