iFulentshi

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Zoeloe (zu)

Sonder kopulatief
Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief   iFulentshi     amaFulentshi  
Vokatief   liFulentshi     maFulentshi  
Lokatief   kuFulentshi     kumaFulentshi  
Met kopulatief
Nominatief
(positief)
  yiFulentshi,
  liFulentshi  
  ngamaFulentshi  
Nominatief
(negatief)
  (k)akuyiFulentshi,
  (k)akuliFulentshi  
  (k)akungamaFulentshi  
Met besitskakels: iFulentshi (possessief)

Klas 5,  meervoud: klas 6

Nuvola apps edu languages.png Uitspraak

IPA:
sonder kopulatief: [iːfuˈleːɲtʃˀi], vokatief: [lifuˈleːɲtʃˀi]; lokatief: [kˀufuˈleːɲtʃˀi]; meervoud: [amafuˈleːɲtʃˀi], vokatief: [mafuˈleːɲtʃˀi]; lokatief: [kˀumafuˈleːɲtʃˀi]
met kopulatief: positief: [jiːfuˈleːɲtʃˀi, lifuˈleːɲtʃˀi], meervoud: [ŋgamafuˈleːɲtʃˀi]; negatief: [(kˀ)akˀujiːfuˈleːɲtʃˀi, (kˀ)akˀulifuˈleːɲtʃˀi], meervoud: [(kˀ)akˀuŋgamafuˈleːɲtʃˀi]

Open book 01.png Selfstandige naamwoord

   Crystal Clear app kedit.svg Betekenisse

Fransman