𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌸

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Goties (got)

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief 𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌸
háubiþ
𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌳𐌰
háubida
Genitief 𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌳𐌹𐍃
háubidis
𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌳𐌴
háubidē
Datief 𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌳𐌰
háubida
𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌳𐌰𐌼
háubidam
Akkusatief 𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌸
háubiþ
𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌳𐌰
háubida
Vokatief 𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌸
háubiþ
𐌷𐌰𐌿𐌱𐌹𐌳𐌰
háubida

Onsydig

Nuvola apps edu languages.png Uitspraak

IPA: [ˈhɔʊ̯βɪθ], genitief: [ˈhɔʊ̯βɪðɪs], datief: [ˈhɔʊ̯βɪða]; meervoud: [ˈhɔʊ̯βɪða], genitief: [ˈhɔʊ̯βɪðeː], datief: [ˈhɔʊ̯βɪðam]

Write.svg Met Latynse letters

háubiþ, meervoud: háubida

Open book 01.png Selfstandige naamwoord

   Crystal Clear app kedit.svg Betekenisse

Hoof
Kop