elifba

Vanuit Wiktionary, die vrye woordeboek.
Jump to navigation Jump to search

Turks (tr)

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief elifba elifbalar
Genitief elifbanın elifbaların
Datief elifbaya elifbalara
Akkusatief elifbayı elifbaları
Lokatief elifbada elifbalarda
Ablatief elifbadan elifbalardan
Verdere verbuigings: elifba (verbuiging)

Nuvola apps edu languages.png Uitspraak

IPA: [ɛlɪfˈbɑ], genitief: [ɛlɪfbɑˈnɯn], datief: [ɛlɪfbɑˈja], akkusatief: [ɛlɪfbɑˈjɯ], lokatief: [ɛlɪfbɑˈdɑ], ablatief: [ɛlɪfbɑˈdɑn]; meervoud: [ɛlɪfbɑˈɫɑɹ], genitief: [ɛlɪfbɑɫɑˈrɯn], datief: [ɛlɪfbɑɫɑˈrɑ], akkusatief: [ɛlɪfbɑɫɑˈrɯ], lokatief: [ɛlɪfbɑɫɑrˈdɑ], ablatief: [ɛlɪfbɑɫɑrˈdɑn]

Write.svg Met Arabiese letters

الفبا , meervoud: الفبا‌لر

Open book 01.png Selfstandige naamwoord

   Crystal Clear app kedit.svg Betekenisse

Alfabet

   Crystal Clear app noatun.png Wisselvorme

elifbe

   Nuvola apps noatun.png Sinonieme

alfabe, abece